SİYASET
Giriş Tarihi : 17-05-2021 19:15   Güncelleme : 17-05-2021 19:15

Selçuk Özdağ: Süleyman Soylu istifa etmeli ve yargılanmalı

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Selçuk Özdağ, Sedat Peker'in açıklamaları sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa etmesi ve yargılanması gerektiğini belirtti.

Selçuk Özdağ: Süleyman Soylu istifa etmeli ve yargılanmalı

Özdağ; Sedat Peker’in AKP’li isimleri hedef alan videolarının odağında yer alanlardan biri olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya muhalafetten istifa çağrısı geldi.

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Selçuk Özdağ, Sedat Peker'in açıklamaları sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa etmesi ve yargılanma talebinde bulunması gerektiğini söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özdağ, şöyle dedi:

“Sedat Peker’in açıklamalarına karşı İçişleri Bakanı istifa etmeli ve kendisi yargılanma talebinde bulunmalıdır. Ayrıca Adalet Bakanı, Hakimler ve Savcılar Kurulu ve de tüm savcılar bu vahim iddialarla ilgili gereğini derhal, behemehâl yapmalıdır. Ya devlet başa ya kuzgun leşe."
Peker son videosunda , "Seni mahvedeceğim" dediği Soylu'nun Mehmet Ağar'la birlikte cemaatten boşalan savcılık kaldrolarına kendi yandaşlarını yerleştirdiğini söylemiş ve akrabası Sadık Soylu'nun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan imar planları değişiklikleri için çıkmadığını söylemişti.