SİYASET
Giriş Tarihi : 15-03-2021 19:45   Güncelleme : 15-03-2021 19:45

İYİ Parti'den reformlara tepki: Artık ülkeyi erken seçime götürün

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı ekonomi paketinin daha önce söylenenlerin tekrarı olduğunu belirterek tepki gösterdi.

İYİ Parti'den reformlara tepki: Artık ülkeyi erken seçime götürün

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı ekonomi paketine tepki göstererek, "Bu paket Türkiye'ye bir şey kazandırmayacaktır. Hükümetin yapacağı en güzel şey Türkiye'yi seçime götürmek olacaktır." dedi.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, kişi başı milli gelir açısından 7 yıldır üst üste küçüldüğünü ve bunun Cumhuriyet tarihinde bir ilk olduğunu söyledi. 

"BU PAKETİN ALICISI YOK"
Hükümet ve Erdoğan'ın inandırıcılığını kaybettiğini belirten Usta, piyasanın da "Açıklananların bizim için bir önemi yoktur" türünden tepki verdiğini söyledi. Usta, "Bu paket, alıcısı olmayan bir pakettir. Erdoğan da siyaseten kendini test etti, testin sonucunda da başarısız kalmıştır" diye konuştu. 

Merkez Bankası'na müdahalenin sıradan bir olay olduğu bir ekonomide enflasyonla mücadele edilemeyeceğini hükümetin bilmesi gerektiğini dile getiren Usta, AK Parti hükümetlerinin reform umutlarını da kaybettirdiğini ifade etti. 


ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI
Usta, Ekonomi Reform Paketi'nde mevcut uygulamalara ilişkin eleştiriler yapıldığını belirterek, "Hayati öneme sahip olduğu halde dile getirilmeyen hususlar var. Daha önce söylenenlerin tekrar söylenmesi hiçbir şey ifade etmeyecektir. Bu paket Türkiye'ye bir şey kazandırmayacaktır. Hükümetin yapacağı en güzel şey Türkiye'yi seçime götürmek olacaktır" dedi.