DÜNYA
Giriş Tarihi : 21-03-2021 18:34   Güncelleme : 21-03-2021 18:34

İsrail'i Hamas korkusu sardı!

Filistin 15 yılın ardından seçimlere hazırlanırken Siyonist İsrail'i Hamas korkusu sardı. Siyonist İsrail'in, "seçimlerinin iptal edin" baskısına Mahmud Abbas reddetti.

İsrail'i Hamas korkusu sardı!

Filistin, 15 yılın ardından seçimlere hazırlanırken, Siyonist İsrail'i Hamas korkusu sardı. Fetih Merkez Komite üyesi Sabri Saydam, devlete ait Filistin'in Sesi Radyosu'na verdiği demeçte, İsrail'in seçimlerin yapılmasını reddederek, Filistin yönetimini seçimleri iptal etmeye zorladığını vurguladı.

SİYONİST İSRAİL'İ HAMAS KORKUSU SARDI
Kudüs'teki Filistinlilerin seçimlere katılımı konusuna işaret eden Saydam, Tel Aviv'in İsrail'deki seçimleri bahane göstererek uluslararası topluma yanıt vermediğini ve Kudüs dosyasını ertelemeye çalıştığını kaydetti.

Fetih Hareketi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Cibril er-Racub’a göre Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail İç İstihbarat Servisi Şin-Bet (Şabak) Başkanı Nadav Argaman’ın yaklaşan milletvekili seçimlerinde Hamas’ın kazanma olasılığı konusundaki uyarıları ve seçimleri iptal etme talebini reddetti.


 ŞABAK MAHMUD ABBAS'I TEHDİT ETTİ
Racub, İsrail’i Filistin yönetimi üzerinde baskı uygulamakla suçlayarak şu ifadelerle devam etti;

“Demokratik süreçte bir çatışma savaşı görüyoruz. İstihbarat Servisi Başkanı gelip hepimizi tehdit ettiğinde söylentilere ve ablukaya güvendiler. Başbakan Binyamin Netanyahu başkanlığındaki İsrail hükümeti Mussolini’den daha kötü. Onlardan her şeyi bekliyoruz. Ancak biz de irademizi ifade ediyoruz. Seçimlerin yapılması konusundaki irademiz ve ısrarımız bozulmayacak. Netanyahu’nun iradesini uluslararası topluma dayatabileceğine inanmıyoruz.”

Öte yandan Filistin'de 22 Mayıs'ta milletvekili, 31 Temmuz'da devlet başkanlığı ve 31 Ağustos'ta da Filistin Ulusal Konseyi seçimlerinin yapılacak. Fetih hareketinin seçimlerdeki adayının Mahmud Abbas olacak.