GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-12-2020 18:30   Güncelleme : 18-12-2020 18:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni kısıtlama sinyali!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan cuma namazının ardından açıklamalarda bulunarak, yeni koronavirüs kısıtlamalarının sinyalini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni kısıtlama sinyali!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, cuma namazını Çamlıca Camii'nde kıldı. Erdoğan cuma namazının ardından cemaate seslenerek, koronavirüse yakalananlara şifa diledi.

Namaz çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni koronavirüs kısıtlamalarının sinyalini vererek, "Malum tedbirler alıyoruz, alacağız. " dedi.

"TEDBİRLER ALIYORUZ, ALACAĞIZ"
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkat çeken o sözleri;

 "Bizler Müslümanlar olarak bu süreç içerisinde çok dikkatli olmalıyız. Malum tedbirler alıyoruz, alacağız. Müslümanlar olarak bu süreci en iyi şekilde atlatmalıyız. Temizlik, mesafe ve bununla birlikte maskelerimizi ihmal etmememiz gerekiyor. En önemlisi de maske. Virüsün vücutlarımıza girmemesi lazım, bu da maskeyle oluyor. Bütün belediyelerimiz ücretsiz maske dağıtıyor zaten. Malum yılbaşında cuma, cumartesi, pazar sokağa çıkma yasağı var. Hafta içi de 21'de başlıyor, bütün vatandaşlarımız dikkat etsin, kurallara riayet etsin. Rabbim yar yardımız olsun. Rabbimden bütün hastalarımıza şifa diliyorum" 

Erdoğan daha sonra Vahdettin Köşkü'ne geçti