DÜNYA
Giriş Tarihi : 09-12-2020 20:18   Güncelleme : 09-12-2020 20:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan AB ve ABD'ye mesaj: Bizi ırgalamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü ziyareti öncesinde konuştu. AB ve ABD'ye mesajlar veren Erdoğan, "Türkiye’ye yönelik yapılacak herhangi bir yaptırım kararı Türkiye’yi çok fazla ırgalamaz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AB ve ABD'ye mesaj: Bizi ırgalamaz

‘Zafer Günü’ kutlamaları için Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan  Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Türkiye- ABD ilişkileri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü’ye hareket etmeden önce gazetecilere açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN: YAPTIRIM KARARI TÜRKİYE'Yİ ÇOK FAZLA IRGALAMAZ
Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye karşı yaptırım dilini kullanmasına yönelik soruya ise Erdoğan, “AB ile ilgili şu anda bu konuda Türkiye’ye yönelik yapılacak herhangi bir yaptırım kararı Türkiye’yi çok fazla ırgalamaz. Zaten biz yani resmi olarak 1963’ten bu yana AB bize zaten sürekli yaptırım uyguluyor. Hiçbir zaman AB dürüst davranmadı. Hiçbir zaman AB verdiği sözün arkasında durmamıştır. Ama biz o günden bugüne hep sabrettik. Şu anda atacakları adımlar verecekleri kararlar nedir bunların hepsini göreceğiz ama samimi olan dürüst olan liderler zaten bu sürece yönelik onlarda dik duruyorlar ve Türkiye’ye karşı yapılacak bu tür yaklaşımlara da sıcak bakmıyorlar.” cevabını verdi.