GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 20:47   Güncelleme : 26-03-2021 20:47

CHP'den flaş yeni anayasa açıklaması! ''Boynumuzun borcudur''

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin Iğdır İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Özel ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. CHP grup başkanvekili yeni anayasa tartışmasına da değindi.

CHP'den flaş yeni anayasa açıklaması! ''Boynumuzun borcudur''

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin Iğdır İl Başkanlığı'na ziyaret düzenledi.

özel Iğdır'a yaptığı ziyaret sırasında bir çok dikkat çeken açıklamalarda bulundu.  Özel, CHP kadrolarının aynı anda birçok şehirde yaygın çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun il ziyaretleri yaptığını da hatırlatan Özel, "Bütün ilçeleri, orada ziyaret edilebilecek tüm yapıları, sivil toplum kuruluşlarını, meslek örgütlerini ziyaret edip, kanaat önderleriyle randevulaşıp sonra da sayın Genel Başkanımız o ildeki kanaat önderleriyle, muhtarlarla, o ilin sorunlarına önceden hakim olunmuş, eline o ille ilgili bilgiler gelmiş şekilde çalışmalar yapıyor" diye konuştu.

ÖZEL'DEN YENİ ANAYASA AÇIKLAMASI
Yeni anayasa hakkında yapılan tartışmalara değinen Özel, CHP'nin 16 Nisan 2017'de anayasanın değiştirilmesiyle ilgili uyarıda bulunduğunu anlattı.


Özel, "Önce anayasayı değiştirip sonra seçim yapmak değil, önce seçimi yapıp yeni bir parlamento oluşturup, herkesin sözü neyse o sözü tutacağı bir anayasa yapmak hepimizin boynunun borcudur" ifadelerini kullandı