YEREL
Giriş Tarihi : 09-01-2021 19:46   Güncelleme : 09-01-2021 19:46

Bu ilçede belediye A101 ve BİM'e izin vermeyecek!

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut ilçesinde A101, BİM gibi zincir marketlerin açılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.

Bu ilçede belediye A101 ve BİM'e izin vermeyecek!

Son günlerde zincir marketlerinin medya kuruluşlarına uyguladığı baskı ve ürünlerinde uyguladığı büyük zamlar tepki bulmaya devam ediyor. Ankara'nın Etimesgut Belediyesi çok konuşulacak bir karara imza attı.  Alınan karara göre zincir marketlerin ilçede açılması bundan sonra engellenecek. 

Ankara Etimesgut’ta A101, BİM gibi zincir marketlere izin vermeyeceğini belirten Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, “Biz Etimesgut’ta böyle bir çalışma başlattık. Ankara’da Sincan, Keçiören, Çankaya, Mamak, Yenimahalle Belediyeleri’de böyle bir karar alarak çalışma başlatabilirler. Bu marketler küçük esnafımızı öldürüyor, amaç dışı ürünler bile satıyorlar. Elektrikli ev aletlerine varana kadar kampanyalı ürün satıyorlar. Benim esnafın bunlara karşı direnemiyor” ifadelerini kullandı.

A101 VE BİM'E ŞUBE AÇMALARINA İZİN VERİLMEYECEK
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, “Belediye Başkanları olarak bizlerin vatandaşın yanında yer alması gerekir. İhtiyaç ve taleplerine kulaklarımızı tıkayamayız. Etimesgut’ta binin üzerinde küçük esnaf var. Bu marketler küçük esnafımızı öldürüyor. Bunlar birbirleriyle yarışa girip Etimesgut’ta her buldukları yere şube açmalarına müsaade etmeyeceğim. Bu belki hukuki değil ama Etimesgut’ta dengeleri korumak zorundayız"  dedi.


PARTİLER DESTEK VERDİ
Öte yandan Başkan Demirel, meclis toplantısında yaptığı konuşmada meclis üyelerinden bu karara evet demek için el kaldırmalarını isterken, MHP- CHP ve İyi Parti’li Meclis Üyeleri el kaldırırken AK Parti’li Meclis Üyelerinin ise destek vermediği gözlendi. (FLASGAZETESİ)

AdminAdmin