GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-10-2020 19:58   Güncelleme : 23-10-2020 20:02

Borç yapılandırması paketi Meclis’te! İşte detaylar...

Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili kanun teklifini açıklandı. Paket vergi, SSK, trafik, köprü borcu ve cezalarını kapsıyor.

Borç yapılandırması paketi Meclis’te! İşte detaylar...

Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili kanun teklifinin vergi, SGK, KYK, trafik, köprü borcu ve cezalarını kapsadığını açıklayan AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

BORÇLAR 18 EŞİT TAKSİTE BÖLÜNÜYOR
Muş, ''Gümrük vergisi faizleri ve gecikme zamları yapılandırma kapsamında. Yıl sonuna kadar müracaat şartı getiriyoruz. Maksimum 18 ay taksit olacak'' diyeek ''Sosyal güvenlik primleri idari cezaları gecikme cezaları ve faiz zamları yapılandırma kapsamında. Burada da yine yıl sonuna kadar müracaat yapılacak. 18 eşit taksite bölünüyor." dedi.

Mehmet Muş, "İlk taksitin Şubat 2020 tarihinden ödenmesi öngörülüyor. Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, su, temizlik vergisi, atık su, katı atık ücretleri, yol katılım payları muhtelif ücretlerden alacaklı kurum alacaklarıyla zam ve faizler yapılandırmaya alınan borç alanları.'' ifadelerini kullandı.