MAGAZİN
Giriş Tarihi : 11-03-2021 15:58   Güncelleme : 11-03-2021 22:54

Başkan Murat Bakkaloğlu'ndan Müftü Necdet Arman'a Balans Ayarı

Başakşehir Müftüsü Necdet Arman, Başakşehire ataması yapılıp makamına oturur oturmaz, Başakşehirde ki Çay ocaklarını, Cami Dernekleri ile bir kavgaya girdi. Abdülhamit Han Cami dernek yöneticileri ile kavga etmediği kalmadı, çay ocağından derneğe kim Necdet Arman gibi düşünmediyse onunla kavgalı.

Başkan Murat Bakkaloğlu'ndan Müftü Necdet Arman'a Balans Ayarı

Fatih Dadaşoğlu'nun özel Haberi

Başakşehir Müftüsü Necdet Arman, ''Gölgesi ile kavga eder hale geldi,'' Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına hakkımızda ki asılsız yalan iftiraları ile dört kere suç duyurusunda bulundu ve dördüde ''Takipsizlik kararı'' ile sonuçlandı. Necdet Armanın himayesinde çalışan hemen herkesi yalan ve iftiralarına alet etti.  
Bizden umudunu kesen Necdet Arman şimdi Abdülhamit Han Cami dernek yöneticilerine adeta savaş ilan etti, apar topar haksız ve Hukuksuz bir yazı gönderen  Müftü Necdet Arman '' Beş yıllık yapılan sözleşmeyi iptal ederek, çay ocağı ve okuma salonunu boşaltıp anahtarlarını 10 gün içerisinde Müftülüğe bırakın''  yazısı gönderdi. Dernek Başkanı Sayın Murat Bakkaloğlu Müftü Necdet Armana okkalı bir cevap yazarak adeta ''Balans Ayarı'' yaptı.

Abdülhamit Han Cami-i Dernek Başkanı Sayın Murat Bakkaloğlu

Necdet Arman yaklaşık 3 yıldır akıl almaz iftiralarla çay ocağını haksız, hukuksuz yalan İftiralarla elimizden almaya çalışsa da, bir Müftünün asli görevinin ne olduğunu unutmuş durumda. Başakşehir Abdul Hamit Han Caminin lavaboları pislik içerisinde, Cami İmamı sabah Namazlarına gelmiyor Cami yol geçen hanı gibi, Ehil olanda olmayanda Mihraba geçip Namaz kıldırıyor, Cemaatin şikayetini Müftü Necdet Arman ciddiye almıyor, sabah Namazlarında dış hoperlörü açıyorlar çevredki İnsanlar rahatsız oluyor, İnsanlar lavabolara girmek istemiyor, Abdest alacak mahalde ki demirler pas tutmuş, yerler çamur içerisinde, tuvaletten çıkanlar ellerini yıkmak için sıvı sabun bulamıyorlar... Başakşehir Müftüsü Necdet Arman Cami ile ilgilenmek yerine, İnsanlara iftira atmakla meşgul. Haberin içerisinde yürek sızlatan videoyu paylaşacağım.

Başakşehir  İlçe Müftülüğüne

Başakşehir İlçe Kaymakamlığına

İstanbul Müftülüğüne

İstanbul Valiliğine

İl Sağlık Müdürlüğüne

Diyanet İşleri Başkanlığına

Sağlık Bakanlığına 

Bir çağrımız var..! Başakşehir Camileri sahipsiz

Başakşehir Camileri Garip

Başakşehir Camileri  Mahzun

Başakşehir Camilerinde Hijyen yok

Milleti bu süreçte Başakşehirde ki Cmilerde kaderine terk ettiler.

Camilerin lavabolarına girilmiyor, temizlik günlük yapılmıyor, Camilerin ilk girişleri temizlenmiyor

Camilerin önlerindeki şerefli Türk Bayrağının rengi solmuş yırtılmış, hemen hemen her Cuma o şanlı Türk Bayrağımızın altında Camilerden para toplanırken bayrakları değişmek akıllarına gelmiyor... Sosyal medya hesabımdan paylaştım, Başakşehir Kaymakamlığı acilen müdahale ederek bir saat içerisinde yeniden Bayrağımızı değiştirdi. Burdan Başakşehir Kaymakamlığımıza teşekkür ederiz.

Bayrağımızın eski hali

Başakşehir Kaymakamlığına duyarlı davranışından dolayı mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ederiz

Bayrağımızın yeni hali

Başakşehir ilçe Kaymakamlığımızdan bir isteğimiz daha var

Abdülhamit Han Cami Kız Kur'an kursunun girişinde Türk Bayrağının dalgalanmasını hassaten arz ve talep eyleriz.

İnşallah kısa zamanda Türk Bayrağımızı bu kurumun önündede görürüz.

Haber Merkezimize ulaşan bilgilere göre; Caminin dış duvarını alçı ve boya ile estetik yapısı değiştirilmiş, bu konuda Cami cemaati oldukça rahatsız, ilerleyen günlerde aralarında imza toplayarak, Caminin dış duvarını eski haline dönüştürülmesini isteyecekleri iddiası haber merkezimize gelen bilgiler arasında.  Caminin dış duvarını boyayaraak ''UCUBE'' bir görünüm meydana getirilmiştir.

Başakşehir Müftüsü Necdet Arman bu konuda sessizliğini koruyor, eğer bir açıklama yaparsa yayınlayacağımızı bildiririz.

Camainin dış mimarisini alçı ve boya ile kapanmasına, Lavaboların pislik içerisinde olup ilgilenmeyen, Pandemi sürecinde Hijyen  temizlik asla olmayan lavabolarda, İnsanlara yazık ediliyor. (?!?)  Haberin videosunda hijyen gören varsa söylesin, sanırım sözün bittiği yer burası.

Caminin dış duvarını boyamak sureti ile estetiği bozulmuştur.

Abdülhamit Han Camii Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat Bakkaloğlu; Başakşehir İlçe Kaymakamlık aracılığı ile verdiği dilekçesinde şunları kaydetti. 

                İLÇE KAYMAKAMLIĞINA/BAŞAKŞEHİR
                                                      İlçe Müftülüğü
İLGİ: E28029539-1102746 sayı ve 02.03.2021 Tarihli yazınız
Karışık yazınızda ‘’Kira kontratını iptal ederek Çay ocağını ve Okuma salonunu 10 gün içerisinde boşaltıp anahtarları Müftülüğe teslim ediniz sözünüzün hukuki bir dayanağı olmadığı gibi, bu tür emri vakileri yerine getiremeyeceğimizi daha baştan bilmenizi isteriz.’’ Çay ocağı ve okuma salonunu boşaltma hakkı Müftülükte olmayıp, bu aşamadan sonra tamamen Yargının işidir, Yargı Tahliye kararı olmadan asla ve kat’a çay ocağını haksız ve hukuksuz bir şekilde boşaltmak ne bize nede Müftülük makamına yakışmayan bir davranıştır.
1- Kira kontratının 13. Özel maddesi gereği doğacak ihtilaflarda İstanbul Mahkemeleri yetkilidir, maddesi gereğince çay ocağını işletenlerin mağduriyetleri söz konusudur.
2- Bu tür yerlerin zaruri hallerde Müftülükteki komisyonlara aittir ibaresi ise; Diyanet Gençlik Merkezi uygun bir yerde açılmış olup resimleri ektedir.
3- Kira sözleşmesi gereği Hukuken 01.01.2018 yılından başlayarak 31.12.2023 tarihine kadar geçerli olup, o tarihten itibaren tekrar ilişkilerimiz gözden geçirilerek, 5+5 devam edip etmeyeceğine Dernek Yönetim kurulumuz karar verecektir, 31.12.2023 tarihine kadar yargı Tahliye kararı olmadan hiçbir şekilde, kiracımızı rahatsız etmeyeceğimizi bildiririz.
4- Bu tür hukuka aykırı yazılarınız, ferdi davranışlarınız ve asılsız iddialarınıza devam edecek olursanız, görevi kötüye kullanmaktan ve Derneğimizin faaliyetlerine engel olmaktan, Mülki idare Amirliğinden izin almak sureti ile, Başakşehirde ki Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte İlçemizde Kardeşliğimizi, huzurumuzu birlik ve beraberliğimizi bozmaktan dolayı imza kampanyası açarak hakkınızda suç duyurusunda bulunacağımızı hatırlatırız.
5- Başakşehir eski Müftümüz; kıymetli İnsan Remzi Pehlivan Hocamızdan sonra, Kardeşliğimiz, beraberliğimiz ve Dernek faaliyetlerimizi ciddi bir şekilde engellediniz. Sayın Remzi Pehlivan Hocamızla birlikte yürüttüğümüz Yurt, Kur’an kursu ve lojman İnşaatını gelir gelmez engel olduğunuz gibi, Camimizin Cemaati de bölündü, Kardeşlik bağlarımız zedelendi, birçok insan Camimize gelmiyor, evine yakın olan Cami yerine, daha uzak yerlere gidiyorlar.
6- Çay ocağı ve okuma salonu aslına uygun olarak işletilmektedir/kullanılmaktadır, açıldığı günden beri vergi mükellefi olup İstanbul Ticaret Odasına (İTO) kayıtlıdır., hem fatura alıp hem de yazarkasa kullanılmakta olup her hafta denetimimiz ve gözetimimiz altındadır.
7- Kira sözleşmesini Derneğimiz ve Fatih Medya Grup arasında Kanunlara uygun bir şekilde yapılmış olup ‘’FESH’’ edilmesi hem İnsanlık, hem Hukuksuzluk ve hem de İnancımıza aykırı olduğundan, bu isteğinizi de yerine getirmeyeceğimizi bildiririz.10.03.2021

E   K    L    E   R
*- Diyanet Gençlik Merkezi fotoğrafı 
*- Kira kontratları 
*- Yönetim Kurulu Kararları                                                  Murat Bakkaloğlu
                                                                                         Abdul Hamit Han Cami-i 
                                                                                     Dernek Yönetim Kurulu Başkanı 

Başakşehir Müftüsü Necdet Arman'ın 3 yıldır akıl almaz İftira ve yalanlarının sebebi  çay ocağını boşaltarak ''Diyanet Gençlik Merkezi'' açacaklarmış, esasen bahsettiği ''Diyanet Gençlik Merkezini''  daha uygun bir yerde açılmıştır.

Pandemi süresince  yasaklar olduğu halde özellikle Cumartesi Pazar dahil her gün, sosyal mesafe kuralları gözetmeksizin ilk okul çağındaki çocukların,  ''Sigara içme Merkezi'' haline dönüştürüldü. 

Cevap Bekleyen Sorular

*- Çay ocaklarına Diyanet Gençlik Merkezi tabelasını asıp yıllardır harebe şeklinde bekletilen ve Cami cemaatinin hizmetin de kullanılmayan çay ocakları

*- Boşaltılan bir çay ocağını münübüslerin durağı haline nasıl geldi ve Cami cemaati çay ocağı ve okuma salonuna sokulmadı

*- Müftü Necdet Arman Derneklerin hangi faaliyetlerini engelledi

*- 100 yataklık yüksek öğrenci yurdunu neden engelledi.?!?

Tüm bunlar  ve daha nice soruların cevapları

 www.fatihhaberajansi.com'da