KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 14-03-2021 12:37   Güncelleme : 14-03-2021 19:44

Başakşehir 24. Bölgede bulunan Hz. Osman Cami-i

TOKİ tarafından büyük bir titizlikle, Selçuklu mimarisi tarzında yapılan ve yaklaşık iki yıl önce Başakşehir Müftülüğüne teslim edilen ''Hz. Osman Cami-i, bu günlerde Caminin çevresi bakımsızlıktan kaderine terk edilmiş durumda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önemle üzerinde durduğu Başakşehir bölgesini, Necdet Arman'ın sorumsuz davranışları yüzünden, ilk seçimlerde zor anlar yaşayacağını da belirten vatandaşların tepkisi büyük.

Başakşehir 24. Bölgede bulunan Hz. Osman Cami-i

Fath Dadaşoğlu/İstanbul

TOKİ tarafından  büyük bir titizlikle, Selçuklu mimarisi tarzında yapılan ve yaklaşık iki yıl önce Başakşehir Müftülüğüne teslim edilen ''Hz. Osman Cami nin çevresi bu günlerde bakımsızlıktan kaderine terk edilmiş durumda. Hz. Osman Camii ve çevresi görenleri hayran bırakıyor,  Cami bahçesine girdiğinizde Cennet bahçelerinden bir bahçeye girdiğinizi zannediyorsunuz. Ancak Caminin o güzelim çevresi/bahçesi sahipsizlikten uyuşturucu ve balicilerin insafına kalmış. Haberin videosundan da anlaşılacağı üzere; Caminin bahçesi bakımsızlıktan, su göletleri ve su vadisi  terk edilmiş sahipsiz bir harabeyi andırıyor.

Caminin mimarisinin yanı sıra, çevreside Selçuklu mimarisine uygun düşünülerek titizlikle inşa edilmiş, ancak iki yıl içerisinde Hz. Osman Camii'nin çevresi/bahçesi bakımsızlıktan yok olmayla karşı karşıya. Cemaat oldukça Müftü Necdet Arman'a kızgın ve öfkeli, her hangi birine Caminin çevresini ve çay ocağını sorduğumuzda; Cami cemaati '' İki yıldır çay ocağı yapıldığını ve bir kaç defa açmak için Müftülüğe müracaat ettiğimizde Müftü Necdet Arman bizi azarlayarak bir daha bu konuda yanıma gelmeyin'' diyerek bizi kovmaktan beter  etti. Dediler

Hz. Osman Cami önünde TÜRK BAYRAĞI yerine kuru ağaç..!!!

Caminin önünde Türk Bayrağı yerine kuru ağaç..! 

24. Bölge Cami cemaati Caminin önünde bir Türk Bayrağı neden asılmadığını, aslında biz Bayrağımızla varız diyerek, gerektiğinde biz Cami Cemaati olarak ta asabiliriz. İstanbulun hemen hemen tüm Camilerinde olduğunu fakat bizim Camimizde neden bir Bayrak asılmadığını anlayamadıklarını söylediler. Ağacın dalına bayrak asacaklarını söyleyen Cami cemaati , bunada vicdanımız elvermiyor, Sayın Kaymkamımızdan bekliyoruz Camimize yakışan bir Türk Bayrağı asmasını istediler.

Caminin bahçesi son derece güzel yapılmış ve bölge sakinlerinin hizmetine sunulmak üzere Başakşehir Müftülüğüne teslim edilmiştir, fakat ''Camii cematine yasak balicilere uyuşturuculara serbest'' özellikle yaşlılar Öğle Namazından sonra İkindiye kadar, İkidi Namazı arası Akşam Namazına kadar, Akşam Yatsı arası gidecekleri bir yerin olmadığı, yağmurda, soğukta oturup Dini sohbet edeceği, tanışacağı, kaynşacağı ve Kitap okuyacağı bir yerlerinin olmadığını söyleyerek yetkililerden bu ihtiyaçlarına çözüm bulmalarını istiyorlar.

Özellikle seslerinin önce Başakşehir Kaymakamı Sayın Uğur Turan'a daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğana, sorunlarını bildireceklerini söylediler. 24. bölge sakinleri ve  Hz. Osman Cami cemati, çay ocaklarının açılması için Müftülüğün neden ve neyi beklediklerini bilmediklerini, sadece tabela asılıp öylece bırakıldığını, içerisi hala İnşaat halinde olduğunu, Müftülük bize bıraksa Cemaat olarak yapacaklarını, ve Cami çevresini uyuşturucudan temizleyeceklerini  ve özellikle yetkililer tarafından TOKİ 'ye yaptırılan Caminin bahçesini cemaatin kullanımına sunacaklarını bildirdiler.

Cami bahçesi Cemaate kapalı Balicilre açık

Caminin bahçesinin uyuşturucalara mesken olduğu gibi, Camimizin önünde ŞANLI TÜRK BAYRAĞIMIZ bile yok diyerek sitem eden Cami Cemaati; yakın zamnda çay ocaklarının açılmasını ve Cami çevresinin, özellikle bahçede ki su vadisinin, Kamelyanın açılmasını istiyorlar. Caminin çevresinin bakımsız ve balicilerin buralarda barınması nedeniyle, çocukların ve özellikle Kadınların hayati tehlikelerinin olduğunun altını çizdiler.

TOKİ tarafından  Selçuklu Mimarisi tarzında yapılarak, Başakşehir Müftülüğüne iki yıl önce teslim edilen ''Hz. Osman Cami-i''

Başakşehir Müftülüğü bu konularda açıklama yapmak isterse sorumlu  ve tarafsız Gazeteciliğimiz/yayıncılığımız gereği yayınlayacağımızı bildiririz 

Su vadisi göletinin içler acısı hali (!?!)

*- Başakşehirde hangi Camilerin bahçeleri/çevreleri bakımsızlıktan kaderine terk edildi.?

*- Cami cemaatinin Namaz vakitleri arasında tanışıp kaynaştığı Çay ocaklarını Necdet Arman neden hedef aldı?

*- Necdet Arman Cami Derneklerini neden tanımıyor.?

Tüm bu veya benzer soruların cevapları ile yakında ''Fatih Dadaşoğlu'nun'' araştırması ile

www.fatihhaberajansi.com'da  Başakşehir Camileri ile alakalı her türlü haber ve fotoğraflar için

WhatsApp: HATTI : 0532 289 45 25 Kurumsal Tel: 0212 225 09 25 - 0850 225 10 25

Not: tüm ihbar hattına gelen haber ve fotoğraflar gizli kalacaltır, ihbar hattımıza gönderilenlerin iletişim ve isimleri hiç bir şekilde, hiç bir kurum veya kişilerle paylşılmayacaktır.