SİYASET
Giriş Tarihi : 19-04-2022 10:47   Güncelleme : 19-04-2022 10:48

Abdurrahman Dilipak AK Partiye Fena Yüklendi

İktidara yakın yazar Abdurrahman Dilipak, yazısında İstanbul Sözleşmesi ve pandemi üstünden AKP ve Sağlık Bakanı Koca'ya çattı. Dilipak, "Cola’ya gelince niye susuyor, Yasaklayabilir mi?" diye sordu.

Abdurrahman Dilipak AK Partiye Fena Yüklendi

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak bugünkü köşe yazısında hayvan hakları konusunda çıkarılacak yasa üstünden İstanbul Sözleşmesiyle birlikte dayatılan Toplumsal Cinsiyet üzerinden iktidara ve Sağlık Bakanlığına çattı. 

YASA ÇIKARMAYA DEVAM
İstanbul Sözleşmesine bağlı 6284 sayılı kanuna ve hazırlığı devam eden hayvan hakları yasasına gönderme yaparak, "Madem karı koca kavgası için yasa çıkarıyorsunuz, kedi-köpek için yasa çıkarıyorsunuz, diğer canlıları “haşerat” diye aşağılıyorsunuz!" diyen Dilipak, "Civciv horozlar daha makineden çıkar çıkmaz öldürülüyor ve yem yapılıp hemcinslerine yedirilmiyor mu? Önce hayvanı tanımlayın." ifadelerini kullandı.

AKP'YE SERT SÖZLER: YAPTIKLARINIZ UYMUYOR UYMUYOR
GENDER kavramı ile İstanbul Sözleşmesiyle birlikte dayatılan “toplumsal cinsiyet" kavramı üstünden AK Parti iktidarına yüklenen Dilipak, "Ne yaptığınızın farkında mısınız? Bir yandan GENDER diye “toplumsal cinsiyet”ten söz ediyorsunuz, “Biyolojik insan neslinin sonunu getirmek”ten söz eden uluslararası sistemle birlikte hareket ediyorsunuz, sonra da kalkıyor, biyolojik cinsiyet üzerinden ahkam kesiyorsunuz.


“O din ahlak, gelenek, biyolojik cinsiyetinden bağımsız, yönelim, deneyim ve tercih sonucu akışkan ve değişken bir cinsiyet” kimliğinden söz ediyorsunuz, sonra da “kadına şiddet”ten söz ediyor, biyolojik olarak erkek doğan kişiyi potansiyel ve olağan suçlu kabul ediyorsunuz. 

Toplumsal cinsiyet eşitliği dediğiniz şeye de “adalet” dediğiniz şeye de uymuyor bu yaptığınız. Uymuyor, olmuyor!  u aklı kim veriyorsa, bu tezgahı kim kuruyorsa, ya Rab! Birileri tüm dünyada “Yaratılış” ve Fıtrat’a savaş açtı. Onları ve onların işbirlikçileri konusunda hüküm Senindir!" diye vurguladı.

SAĞLIK BAKANLIĞI COLA'YI YASAKLAYABİLİR Mİ?
Sofradaki tuzun önemine değinen Dilipak, "Şalgam ve turşu suyu diye tuz şerbeti içen bir milletin sofrasından tuzu kaldırdılar. Batıda sofrada tuz yokmuş. İskandinav ülkelerinin iklimi ile bizimki bir mi? Onların sudan aldığı tuz bizden daha fazla. Her şeyin rafinesi, fazlası zarar da, sıcak iklimde insanlar tuz tüketmezse sorun yaşar. Bunu bilmiyor mu Sağlık Bakanlığı. Peki, bu ülkede her gün diyabetten yani şekerden 200’e yakın insan hayatını kaybediyor. Bizde diyabet hastalarının sayısı dünya ortalamasının iki katı. Böyle giderse 20 yıl sonra dünyadaki diyabet hasta sayısı 700 milyonu bulacak. Türkiye’de bugün 20 milyon civarında şeker hastası var. Sağlık Bakanlığı Cola ve benzeri içecekleri yasaklayabilir mi? Ama Müslümanlar sofraya oturduklarında tuzla başlar, tuzla bitirirler. Tuzu sofradan kaldırttınız, geri de yerine koymuyorsunuz, ee Cola’ya gelince niye susuyor ve şeker hastalığı için pandemi ilan etmiyorsunuz. Bunlar yasa/yönetmeliklere, mevzuat yoluyla oluyor." dedi.


 Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak uyarılarını şu şekilde sürdürdü:

"Unutmayın, adalet yoksa barış da yoktur. Eğer barış var gibi gözüküyorsa, o teslimiyettir. Adalet ve barış yoksa, hiçbir özgürlüğün garantisi yoktur. O gün gelir DSÖ’yü hayran bırakan (!) “ Çin sosyal kapitalizmi”ne döner. Şehirler Şanghay’a döner! Şanghay’dan yükselen çığlıkları, dünyanın başka yerlerinde de duyarsınız, Allah korusun. "

AdminAdmin