İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen İYİ Parti  İstanbul 3. Olağan İl Kongresi'nde katıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katıldığı kongrede konuşan Akşener, seçim mesajı verdi. Akşener, "2023 seçimlerinin birinci partisi İYİ Parti olacak. Elbette Başbakan Meral Akşener olacak." dedi.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Biz 2010 yılının referandumunda bağıra bağıra 'hayır' dedik. O günün güçlülerine temenna duranlar ne kadar güzelliklerin olacağını anlattılar. Ve keşke haklı çıkmasaydık, biz haklı çıktık. 2010 referandumunu yapmasaydılar o maddeler değişmeseydi FETÖ kalkışmayı yapamazdı, devleti bu millet sokaktan ve köprüden toplamak zorunda kalmazdı. Bize kulak verilseydi, derdimizi anlatabilseydik, 2016 15 Temmuz kalkışması olmaz, insanımız şehit olmazdı. 2010'da haklı çıktık.


'Bize diz çöktüremediler'
2017'de o ağır şartlarda birbirimizle dayanışarak, birbirimizin imkanlarını paylaşarak büyüttüğümüz o mücadele büyükşehirlerin hepsinde 2017 referandumunda hayır çıkmasına vesile oldu.

Her yerde saldırıya uğradık ama yolculuğumuza devam ettik. İYİ Parti'yi kuran sizlerin iradesi öncelikle bir direnme iradesidir. Başımızı kestiler ama eğdiremediler. Bize diz çöktüremediler.

'Elbette başbakan Meral Akşener olacak'
Hiç merak etmeyin çok az kaldı. Sene, o senedir. 2023 seçimlerinde göreceksiniz ki 13. cumhurbaşkanı elbette Millet İttifakı'nın adayı olacak. Ama bir şey daha olacak. 2023 seçimlerinin birinci partisi İYİ Parti olacak. Elbette Başbakan Meral Akşener olacak."