Eski Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AKP iktidarının Suriye politikası üzerinden son gelişmeler hakkında bir paylaşım yaptı.

Suriye'de devam eden iç savaşla ilgili AKP'nin Suriye politikasını eleştiren Kamalak, genel başkanı olduğu dönemde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmesini gündeme getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve AKP'nin Suriye politikasını sert dille getiren Kamalak, "Suriye'ye 7 dakikada girer ancak 7 yılda çıkamazsınız demiştik! Zaman ne yazık ki yine bizi haklı çıkardı. Aradan geçen 10 yıl, ölen yüzlerce insan, Türkiye'de oluşan 'Suriyeli' sorunsalı ve birçok problem neticesi zaman ne yazık ki yine bizi haklı çıkardı" dedi.

İşte Mustafa Kamalak'ın paylaşımları şu şekilde:

"1) Bundan yaklaşık 10 yıl önce Suriye ve Esad ile görüşmeksizin, Suriye probleminin halledilemeyeceğini söyleyip, Suriye konusunda Türkiye'nin arabulucu konumunda olması gerektiğini, kardeş kavgasının kimseye fayda vermeyeceğini ifade etmiştik. Suriye'yi ziyaret etmiştik.
2) Suriye'ye 7 dakikada girer ancak 7 yılda çıkamazsınız demiştik! Zaman ne yazık ki yine bizi haklı çıkardı. Aradan geçen 10 yıl, ölen yüzlerce insan, Türkiye'de oluşan "Suriyeli" sorunsalı ve birçok problem neticesi zaman ne yazık ki yine bizi haklı çıkardı.
3) Bizler, isterdik ki tüm kamu kudreti elinde olan ve kuruluşunda güzel işlere de imza atan Ak Parti bu gücü zamanında, olması gerektiği gibi milletin lehine kullansın, biz de alkış tutalım...Ama olmadı.10 yılın ve yaşanan birçok üzücü hadisenin ardından yine biz haklı çıktık.
4) O zaman heyet halinde Suriye'ye gittiğimiz için bizi "Şiacı, Esedci" diye yaftalamaya çalışan basın, şuan "Suriye ve Esed ile görüşülmesi gerektiğini" hararetle savunuyor. Doğru yapılanı tenkit etmiyorum,geç de olsa bazı şeylerin anlaşılmasını üzülerek destekliyorum."