İSLAM DÜNYASI
Giriş Tarihi : 21-05-2020 20:44   Güncelleme : 21-05-2020 20:44

Diyanet'ten İzmir'deki Çav Bella skandalıyla ilgili suç duyurusu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İzmir Müftülüğü'nün ses sistemine yasadışı şekilde girilip müzik yayını yapılmasıyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti.

Diyanet'ten İzmir'deki Çav Bella skandalıyla ilgili suç duyurusu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İzmir'deki şehirdeki bazı camilerin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce 'Çav Bella' çalınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Erbaş, yasadışı şekilde girilip müzik yayını yapılmasıyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "İzmir Müftülüğümüzün ses sistemine yasadışı bir şekilde girerek müdahalede bulunan kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan çirkin saldırı asla kabul edilemez." dedi. 

Ramazan ayında tüm Müslümanları derinden yaralayan saldırı ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Erbaş açıklamasına şöyle devam etti:
"Bu provakatif eylemi gerçekleştiren bu çirkin eyleme ilişkin videoları övücü ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında yetkili merciler tarafından soruşturma başlatılmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız."
CHP İzmir’den cami hoparlöründen Çav Bella çalınmasına suç duyurusu

CAMİ HOPARLÖRLERİNDEN ÇAV BELLA MARŞI ÇALINDI
Dün İzmir'de saat 17.00 sıralarında Konak, Karşıyaka, Çiğli ve Buca ilçelerindeki camilerin hoparlörlerinden İtalyan partizan marşı olarak bilinen ‘Çav Bella' çalınmıştı.

Merkezi sistemle ezan okunan Konak, Karşıyaka, Çiğli ve Buca ilçelerindeki bazı camilerin frekansına "korsan bir şekilde müdahil olunduğu" belirtilmişti.

İzmir Müftülüğü'nden yapılan açıklamada, yaşanılan olay doğrulanırken şu ifadelere yer verilmişti:

"Bugün saat 17.00 sularında ilimizin çeşitli bölgelerindeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemimizin frekansına korsan şekilde müdahil olmak suretiyle bir sabotaj gerçekleştirilmiştir. Konu ile ilgili gerekli suç duyurusunda bulunulmuş ve gerekli inceleme başlatılmıştır.”