GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-11-2020 19:50   Güncelleme : 24-11-2020 19:50

TBMM'de Aileyi yıkmak 26 dakika sürdü!

Saadet Partisi'nin HDP ile birlikte olduğunu iddia edenler tam 9 yıl önce BDP (HDP) ile İstanbul Sözleşmesi'ni meclisten geçirdi. AKP, CHP, MHP ve BDP’nin yıkım ortaklığının bugün yıl dönümü...

TBMM'de Aileyi yıkmak 26 dakika sürdü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kendimizi başka yerde değil Avrupa'da görüyoruz. Geleceğimizi AB ile kurmayı tasavvur ediyoruz." açıklamaları ile Türkiye’nin yeniden yönünü Avrupa Birliği’ne çevirdiğini ilan etti. Türkiye yarım asırlık AB macerasında birçok değerini yitirmek zorunda kaldı. Bu değerlerin en başında İstanbul Sözleşmesi ile ailenin yok edilmesi geldi. Bugün kadına şiddetin önlenmesi adına aileyi yok eden, LGBT ve Feminizm sapkınlığının artmasına neden olan, şiddeti kadın ve erkek olarak ayırarak en büyük ayrımcılığı yapan, çocukların haczedilmesinin önünü açan İstanbul Sözleşmesinin TBMM’de onaylanmasının bugün yıl dönümü...  

AİLENİN TEMELİNE ATILAN BOMBANIN YIL DÖNÜMÜ
Saadet Partisi’nin HDP ile ortak anayasa hazırladığını iddia edenler bundan tam 9 yıl önce İstanbul Sözleşmesi'ne BDP ile imza attı. AKP’nin iktidara gelişiyle birlikte 2004’te “tam üyelik için müzakere tarihini” veren AB, Türkiye’den kadını şiddetin önleme bahanesiyle aile konusunda taviz vermesini, LGBT sapkınlığının önünü açmasını istedi. Takvim yaprakları 24 Kasım 2011’i gösterdiğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi aile birliğini ortadan kaldıran, LGBT gibi sapkınlığın önünü açan, toplumun kutuplaşmasına sebep olan İstanbul Sözleşmesi'ni kadını şiddetten korumak adına imza attı. Tam adıyla “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” olan İstanbul Sözleşmesi'ni TBMM’de onayladı.


 
KİMLER KİMLERLE BERABER
TBMM’nin 5. oturumunda gündeme alınan İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin görüşmeler saatler 22.50’yi gösterdiğinde başladı, 23.16’yı gösterdiğinde ise bitti. TBMM’de gerçekleşen olağanüstü birleşimde AKP, CHP, MHP ve BDP (HDP) bir araya geldi. Kimlerin kimlerle beraber olduğunu açıkça gösteren TBMM’nin İstanbul Sözleşmesi toplantısında, bir yasa tam 26 dakikada onaylanarak rekor kırdı. Elektronik olarak gerçekleştirilen oylamaya katılan 247 milletvekilinden sadece 1 vekil çekimser kalmıştı.

AKP: BDP’NİN ÖNERGESİNİ ZATEN YERİNE GETİRDİK
TBMM oturumunda şimdi HDP’nin eş başkanlığını yapan, BDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan meclis araştırması önergesi verdi. Buldan’ın önergesi oy birliği ile reddedilse de; AKP Ankara Milletvekili Nurdan Şanlı’nın, “ AK PARTİ Hükümetleri olarak bizler de kadınlarımız ile ilgili dünya konjonktürünü yakalayan ciddi yasal düzenlemeler getirdik. BDP Grubu tarafından verilen bu öneriyi incelediğimizde belirtilen hususlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından hazırlanan kanun teklifi ile giderilen hususlardır” ifadeleri ile niyetin aynı olduğu ortaya koyuldu.


 KAZAN-KAZAN TAKTİĞİ
İstanbul Sözleşmesi oturumuna katılan Avrupa Parlamentosu Başkanı Jerzy Buzek mecliste konuşma yaptı. Eski Polonya Başbakanı Buzek’in konuşmasında şu satırlar dikkat çekti: “Bir kez daha tekrarlamak isterim çünkü çok önemli bir cümle ve kısaca özetlemek isterim: Avrupa Birliğinin Türkiye’ye ihtiyacı var ve inanıyorum ki Türkiye'nin de Avrupa Birliğine ihtiyacı var. Gelin, kazan-kazan stratejisini uygulayalım ve daha da iyi çalışmalar sergileyelim."

AİLEYİ KORUYAMAZSANIZ, MİLLETİ DE VATANI DA KORUYAMAZSINIZ! 
"Hak geldi, batıl zail oldu" Ayet-i Kerimesi ile yola çıkan Milli Gazete, 11 Mayıs 2020 tarihinde bütün sayfalarını İstanbul Sözleşmesi'ne ayırdı.  “Aileyi koruyamazsanız, milleti de vatanı da koruyamazsınız” birinci sayfasıyla aile ahlakına ve kültürümüze tamamen zıt olan İstanbul Sözleşmesinin milletimize verdiği zararları ilim ve fikir insanlarının yazılarıyla ortaya koyuldu.

Kaynak: Milli gazete