YEREL
Giriş Tarihi : 23-12-2020 18:15   Güncelleme : 23-12-2020 18:15

Taksiciler Odası Başkanı: Zammı az bulduk

Taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine yapılan yüzde 11'lik zammın ardından İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, zammı az bulduklarını söyledi.

Taksiciler Odası Başkanı: Zammı az bulduk

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ( İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), 2020 yılının son toplantısında taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine yüzde 11 zam yaptı.

Toplantının ardından zam kararını değerlendiren İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, zammı az bulduklarını belirtti.

"BU ZAM BİZİM İÇİN ÇOK AZ"
Aksu, "Bugün burada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın yaptığı UKOME toplantısında ulaşım araçlarına taksiye, taksi dolmuşa ve minibüs ücretlerine yüzde 11 oranında zam yapıldı.

Biz ulaşım sektörü esnafı olarak bu zam bizim için çok az. Normal giderlerimiz yüzde 40 oranında arttı. 16 ay önce taksimetre ücretlerine, minibüs tariflerine, taksi dolmuş ücretlerine zam yapılmıştı.

"TALEBİMİZ YÜZDE 25 ORANINDAYDI"
16 aylık bir zaman diliminden sonra büyükşehir belediyemizin yüzde 11 oranında bugün ulaşım tarifelerine zam yapmasına az bulduk.

Bizim talebimiz yüzde 25 oranındaydı. Takdir heyetin. Karara saygılıyız. Komisyon oy çokluğu ile karar verdi. Yüzde 11 oranında zam yapıldı." ifadelerini kullandı.

"MİNİBÜSLERİN TAKSİ OLMAMASI LEHİMİZE BİR KARAR"
Minibüs ve taksi dolmuşların taksiye dönüşmesi teklifi reddedilmesine de değinen Başkan Aksu, "Biz M plakalı minibüslerin, taksiye dönüşümünü uygun bulmuyoruz. Hukuka aykırı, kanuna aykırı. Bu komisyonda savunmamızı da yaptık.

Komisyon başkanımız, genel sekreterimiz oylamaya sundu. Oy çokluğu ile reddedildi. Lehimize olan bir karardı. Sonuçtan memnunuz." diye konuştu.