YEREL
Giriş Tarihi : 22-12-2020 20:46   Güncelleme : 22-12-2020 20:46

Son Dakika..! Alaattin Çakıcı gelişmesi!

İnfaz Yasası kapsamında geçen nisan ayında tahliye edilen Alaattin Çakıcı, İnfaz Yasası kapsamında geçen nisan ayında tahliye edilen Alaattin Çakıcı

Son Dakika..! Alaattin Çakıcı gelişmesi!

İnfaz Yasası kapsamında geçen nisan ayında tahliye edilen Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit iddialarıyla ilgili bugün savcılığa ifade verdiğini duyururken, "Artık birileri ne Sayın devlet başkanımıza ne de Sayın Bahçeli'ye Alaattin Çakıcı'yı neden koruyorsunuz diye, malum kişilerin gereksiz gündem yapmalarına gerek kalmamıştır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit ettiği iddia edilen İnfaz Yasası kapsamında geçen nisan ayında tahliye olan Alaattin Çakıcı Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun suç duyurusuyla ilgili olarak ifade verdiğini duyurdu.

ALAATTİN ÇAKICI'DAN AÇIKLAMA
Alaattin Çakıcı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

" Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açmış olduğu dosyada ifademi verdim, artık birileri ne sayın devlet başkanımıza ne de sayın Bahçeli'ye Alaattin Çakıcı'yı neden koruyorsunuz diye, malum kişilerin gereksiz gündem yapmalarına gerek kalmamıştır. Artık yargı, bu dava ile ilgili soruşturmasını başlatmış, ifadem alınmıştır."