EKONOMİ
Giriş Tarihi : 06-06-2021 17:48   Güncelleme : 06-06-2021 17:48

Peker Demirörenleri hedefe koydu: Çiftçinin parasını bunlar yiyor

Sedat Peker, Ziraat Bankası'ndan verilen krediyle Aydın Doğan'a ait medya şirketlerinin Demirören gruba satılması hakkında önemli bir detayı açıkladı.

Peker Demirörenleri hedefe koydu: Çiftçinin parasını bunlar yiyor

Demirören Grubu'nun Ziraat Bankası'ndan aldığı 750 milyon dolarlık krediyi ödemediğini söyleyen Peker, 'Sahtekarsınız' diyerek konuya dair şu detayı kamuouyla paylaştı:

"Şimdi bizim bu pamukören biz gazeteyi bastık Aydın Doğan kargaşalardan korktu tabi verdi yerleri. 750 milyon dolar. Aslında bir tanesi o kadar ederdi. CNN, Kanal D, Hürriyet hepsini aldık. Bu 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi. Ziraat Bankası kimin devletin devlet kim sizsiniz. Bu devletten 750 milyon dolar kredi aldı ve hiçbirini ödemedi bu sahtekar. Ana parayı bırak faizlerini bile ödemediler. Yani siz teknik olarak oraya gitseniz aç lan kapıyı deseniz çıkın lan buraya deseniz, (öyle bir şey yapmayın da) Çıkın lan buradan deseniz. Bizim paramız, sahtekar kaç senedir para vermiyon. O seni 10 milyon tane çiftçi var bu ülkede bütün hepsine toplam verdikleri kredi ancak o kadar. Çiftçi kredisini ödemediğinde traktörünü haczediyorlar bizİm Kanal D’yi haczeden var mı?"