MAGAZİN
Giriş Tarihi : 26-10-2020 21:14   Güncelleme : 27-10-2020 09:23

Necdet Armanın Yalan ve İftiralarına Cevaplar..!

Kıymetli okurlarım üç yıl önce yine bu aylarda başlattıkları ‘’iftira’’ ile, bir çay ocağı için hala üzerime saldırıyorlar...(!!!) Bir türlü bitmek bilmeyen , ve sonu gelmeyen yalanlar, İftiralar, tehditler, tacizler… Ve bunları Din adına yapmaları ise olayın vahametini, acı yüzünü ortaya koyuyor.

Necdet Armanın Yalan ve İftiralarına Cevaplar..!

Eski Türk filmlerinde din adamlarına verilen rollere, çok kızardık, filmlerin yöneticilerine ağır sözler ederdik, meğer ne kadar haklılarmış, geldiğimiz noktada o filmlerin yönetmenlerin söylediğimiz laflardan dolayı hepsinden özür diliyorum. 

Necdet Arman bey biz hangi Necdet Armana inanalım.? 

1- Cumhuriyet Savcısına verdiğiniz ifadenizde Lise ve dengi okul mezunu olduğunuzu beyan etmişsiniz

2- Müftülüğün sitesinde İlahiyat mezunu ve Master yaptığınızı beyan etmişsiniz, söyleyin Allah aşkına biz hangisine inanalım.?

3- Fatih Haber Ajansında yazdığım 55 sayfayı suç olarak şikâyet dilekçenize eklemişsiniz. Unutmayın Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan her birey, her haberden şikayetçi olur dava açar. 

Hakkınızı aradığınız için size teşekkür ederim. 

4- Fatih Haber Ajansı ve Facebook hesabımdan size asılsız haberler yaptığımız yalanını söylemişsiniz, Nedet Arman ben Fatih Dadaşoğlu olarak Allah’a, Peygambere, Islama ve Kur’ana inancım o kadar sağlam ki asla ve kat’a yalan ve yanlış haber yapmam. Eğer yalan haber olduğuna inanıyorsanız, bakın ben buradan size yol göstereyim, basın savcısına söyleyin ve doğruluğuna inanmadığınız haberleri ‘’TEKZİP’’ ettire bilirsiniz

5- Çay ocağını gayri resmi işlettiğim yalanını söylemişsiniz; yahu Allahtan korkun, beş yıllık sözleşmem var, bilmiyorum okuma yazmanız var mı.?

Bakın işte belgesi.

6- Size husumet beslediğim yalanını söylemişsiniz; Necdet Arman ben İnançlarımla yaşıyorum, yeryüzünde hiç kimseye bir husumetim yok.

Allah ve Peygamber düşmanları hariç

7- Hakkımda yalan haber yapacağımın yalanını söylemişsiniz; Biz orada farzı muhal diyerek konuşmaya başladım, ben asla yalan ve iftira atmam, misal olarak dedim ki Bakın Hocam böyle bir şeyden Allaha sığınırım ancak hakkınızda olmadık bir haber yapsam kaç kişi inanır.? Sizde binlerce insan inanır dediniz peki hocam  ben böyle bir haberden ceza alsam sizin onurunuz ne olur.? Siz bana tabiî ki kurtaramam dediniz. Bende size öyleyse hocam şahsıma bu iftirayı neden attınız dedim? Siz bana yorum yapmayın dediniz ve görüşme bitti.

8- Necdet Arman yaptığım haberler asılsız olduğu yalanını söylüyorsunuz, o zaman size bir sorum var Sayın Necdet Arman bey şu Sarıkamış’ta olan olayı siz yazın noktasına vir gülüne dokunmadan yayınlayacağıma Allah için söz veriyorum.

9- Yaptığım haberler Diyanet ve Müftülüğü zan altında bıraktığı yalanına gelince; hangi haberde Diyanet ve Müftülük geçiyor.?

10- Sulh ceza hâkimliğine müracaat ederek yayınların kaldırılmasını isteyecekmişsiniz, bu sizin en tabii hakkınızdır, nasıl isterseniz, öyle yapın Vallahi engel olmayacağım.

Necdet Arman Bey bakınız makamınız ve yaptığınız görev icabı, bir takım insanları, kurumları inandıra bilirsiniz ancak ‘’Bir çay ocağı için bu kadar yalana iftiraya gerek varmıy dı.?!? İnanın Necdet Arman, Ahmet Gülesin, Abdullah Mesut Sarı, Nesibe Polat ve Murat Polat sizleri benim inandığım Rabbime havale ediyorum (…) Mahşer meydanında görüşmek ve hesaplaşmak üzere; hangi yalanı, hangi iftirayı atarsanız atın size daha cevap vermeyeceğimi bildirmek isterim, çünkü zaman israfıdır, israfta haramdır. Ancak kaynaklarımdan edindiğim bilgiler doğrultusunda yazmaya devam edeceğim.

1- Necdet Arman bey size samimi sorularım var, Başakşehir stadının yakınlarında Diyanete ait lojmanlar var bu lojmanlarda Müftülüğünüzde kimler oturuyor.?

Cami dernek başkanları oturuyor iddiaları var, bu konuda doğrusunu sizden bekliyorum.

2- Abdülhamit Han Cami derneğini tanımıyorum diyerek yaklaşık 3 yıldır hemen hemen Cuma günleri para toplanıyor, Cami derneği varken para toplatmanız doğrumu.? 

3- 3 yıldır ne kadar para topladınız ve Camiye neler yaptırdınız, kamuoyu adına bilgi amaçlı sormak istiyorum lütfen cevap verirmisiniz.?

4- 3 yıl önce sizinle görüşmeye geldiğimizde; Ali Musa Karataş söz alarak '' iki yıl boyunca hem çay ocağının kirasını hem de görevlinin ev kirasını verdiğini iddia etti, Caminin altında berber ve terzilik yapanlar kiralarını başka bir görevliye verdiklerini iddia ettiler, siz ve murakıbınız ‘’Siz karışmayın o bizim işimiz biz onlara soracağız’’ diyerek o vatandaşları susturdunuz, Necdet Arman bunlar için hangi işlemi yaptınız? Merak ettim paylaşır mısınız bizimle.!!! 

Necdet Arman bey biz bunları sorarken sizi tehdit mi ediyoruz.? Veya bunlar asılsız habersemi.?

Necdet Arman bey Abdülhamit Han Camii cemaati 3 yıl önce 30 u aşkın imza ile;

Cami İmamının burada fitne çıkardığını sizeşikayette bulundular, peki ne işlemi yaptınız.?

Bakın işte belgeleri

Devam edecek... Lojmanlarda kimler oturuyor.? Yurt Kur'an Kursu ve Derneğe engel olduğunun arkasında yatanlar

Hepsi ve daha fazlası www.fatihhaberajansi.com'da 

Haber İhbar Hattı; 0532 289 45 25

Başakşehir İlçe Müftüsünün CV si

 

        1959 yılında Sakarya İli Hendek ilçesinde dünyaya geldi. İstanbul Kadıköy ilçesi Erenköy Kur’an Kursunda hıfzını tamamlayan Arman, 1981 yılında İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesini, 1985 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. Aynı Fakültede Hadis Anabilim Dalında Mastır yaptı. 1991 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışmaya başlayan Necdet Arman; 1991-1995 yılları arasında İstanbul Eminönü Kapalıçarşı Camii ile 1995-1997 yıllarında Fatih Emir Buhari Camilerinde İmam Hatip olarak görev yaptı. 1998 yılında 12. Dönem İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ni başarıyla tamamlayan Arman, Sakarya İli Kocaali ilçesi vaizi olarak bir yıl görev yaptıktan sonra, 1999-2003 yılları arasında Avusturalya- Melbourne de yurtdışı görevinde bulundu. Necdet Arman, buradaki görevinin akabinde dört yıl Sakarya Merkez vaizliği görevini ifa etmiştir. 2007-2010 yılları arası Kars İli Sarıkamış İlçe Müftülüğü, 2010-2013 yılları arası Bilecik İli Yenipazar İlçe Müftülüğü, 2013-2018 yılları arasında Sakarya İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulunan Arman, 2018 yılı Temmuz ayında Başakşehir İlçe Müftüsü olarak atanmış olup, buradaki görevine devam etmektedir.

        Merhum Ahmet Davutoğlu’nun “Sahih-i Müslim Tercüme ve Şerhi” eserinin çok yönlü fihristini hazırlayan Arman’ın, “Peygamber Efendimizin ve Sahabelerin Yaptığı Şakalar” ve “Ebubekir El-Mervezi’nin Hayatı ve Kitab-ül Cum’ati ve Fadliha Eserinin Tahkiki” konularında ilmi çalışmaları bulunmaktadır.

         Arman, evli ve üç çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.