SİYASET
Giriş Tarihi : 24-11-2020 20:08   Güncelleme : 24-11-2020 20:08

MHP liderinden Arınç'a: Nedir seni teröristlere sempati ile baktıran?

MHP lideri Bahçeli'den Arınç'a: Nedir seni teröristlere sempati ile baktıran? MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu.

MHP liderinden Arınç'a: Nedir seni teröristlere sempati ile baktıran?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarında en fazla öne çıkan, son günlerde yaptığı açıklamalarla gündeme gelen AK Partili Bülent Arınç'a yönelik ifadeleriydi.

Devlet Bahçeli Arınç'a, "Aslına mı çekiyorsun, nesline mi özeniyorsun? nedir seni teröristlere sempati ile baktıran?" dedi.

Bahçeli'nin öne çıkan ifadeleri şu şekilde:

"Sen terör kervanına girmeyi bir kenara bırak da, millet ne diyor, tarih ne diyor, şühedamız ne diyor ona dikkat et, bunları kendine rehber tayin et. Özgürlükçü düşünelim diyor, yani demek istiyor ki, teröristler serbest kalsın, Türkiye’ye kast edilsin. Bu ahlaksız bir üslup, akılsız bir teklif değil midir? Neyin özgürlüğü, elinde silahla dağda gezene özgürlük değil, milletin demir yumruğu layıktır.

Bülent Arınç Türkiye’ye kim tuzak kurmuşsa, Cumhur İttifakı’na kimler hasımsa, iç barış ve huzur ortamını kimler bozmak istiyorsa onlara muhabbetle yaklaşmaktadır. Gezi olaylarının sponsoru olan Sorosçu Osman Kavala’nın, özgürlükçü düşünerek serbest kalmasını gündeme getirmek hangi akıl ve mantığın ürünüdür? Aynı görüşü CHP de seslendirmektedir. Kaldı ki, CHP’li sözcüler Arınç’ı vicdan olarak tanımlayıp takdir etmişlerdir. O halde vicdanı yeniden tarif etmek hepimiz için ana görevdir."

AK Partili Arınç'tan 'Demirtaş ve Kavala' savunması: Tahliye edilmeliler AK Partili Arınç'tan 'Demirtaş ve Kavala' savunması: Tahliye edilmeliler

"Alattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır"

MHP lideri Bahçeli grup toplantısında Alaattin Çakıcı ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

"Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır" diyen Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır. Bu bir. Alaattin Çakıcı şehidimizin oğludur. Bu iki. Alaattin Çakıcı vatan ve millet sevdalısıdır. Bu üç. Alaattin Çakıcı üzerine atılı suçların bedelini yaklaşık 20 yıl cezaevinde kalarak ödemiş bir ülküdaşımızdır. Bu da dört. Kılıçdaroğlu anlar mı bilemem, yine de söylemek durumundayım. Ülkücüden mafya, mafyadan da ülkücü olmaz, olamaz. Alaattin Çakıcı’nın bu devlete, bu millete nasıl hizmet ettiğini bilenler bilir, bilmeyenler de kendileri bilir.

Kılıçdaroğlu’nun Alaattin Çakıcı’ya mafya lideri, yer altı dünyasının karanlık yüzü demesi bizim nezdimizde yok hükmündedir. Çakıcı, bebeklere kurşun sıkmadı, karakolları ateşe vermedi, askerimize, polisimize silah çekmedi, yollara mayın döşemedi, millete ve vatana ihanet etmedi. Kılıçdaroğlu eğer mafya görmek, mafyayla tanışmak istiyorsa birlikte yol yürüdüğü, birlikte anayasa hazırladığı teröristlere baksın, onların yüz hatlarını dikkatle incelesin. Alaattin Çakıcı ve onu gibi arkadaşlarımız bir dönem Türk devletine karşı saldırı ve suikast düzenleyen terör örgütleriyle korkusuzca mücadele etmiştir."