GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2020 08:35   Güncelleme : 29-11-2020 08:35

Meteoroloji tek tek sayıp uyardı! İşte yurtta hava durumu

Meteoroloji tek tek sayıp, sağanak, kar, buzlanma ve don uyarısında bulundu. İşte yurtta hava durumu...

Meteoroloji tek tek sayıp uyardı! İşte yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu raporunu yayınladı. Meteoroloji tek tek sayıp, sağanak, kar, buzlanma ve don uyarısında bulundu.

Bugün yurdun batı kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu geçeceğini açıklayan Meteoroloji, Edirne, Kırklareli, Muğla çevreleri, Antalya'nın batı kıyıları ile İzmir ve Aydın'ın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışın etkili olacağını belirtti.

KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLACAK
Van'ın doğusu ile Hakkari çevrelerinde Meteoroloji yetkileri günlerdir etkili olan kar yağışının bugün de devam edeceğini duyurdu. Bugün Van'ın doğusu ile Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar yağışının etkili olacağını belirten Meteoroloji yetkilileri vatandaşları don olayına karşı uyardı.

SÜRÜCÜLER DİKKAT!
Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Meteoroloji yetkilileri sürücüleri ani oluşabilecek sis ve pus hadisesi ile gizli buzlanmaya karşı uyarırken çiftçileri de don olayına karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Yurdun hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağını açıklayan Meteoroloji yetkilileri mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilidğini belirtti.

Rüzgarın ise genellikle güneyli, Akdeniz ile doğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

İL İL HAVA DURUMU
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu 12
İstanbul: Parçalı bulutlu 15
İzmir: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kıyı kesimi sağanak yağışlı 18
Adana: Parçalı ve az bulutlu 22
Antalya: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kıyıları yerel olmak üzere sağanak yağışlı 21
Samsun: Az bulutlu 18
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 17
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 6
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 17