EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-11-2020 20:26   Güncelleme : 12-11-2020 20:26

Merkez Bankası rezervleri ne durumda!

Bu hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan Haftalık Para ve Banka İstatistikleri’ne göre net uluslararası rezervlerde artış meydana geldi

Merkez Bankası rezervleri ne durumda!

Merkez Bankası tarafından açıklanan Haftalık Para ve Banka İstatistikleri’ne göre toplam ve net rezervler artış gözlemlendi.

Murat Uysal’ın TCMB Başkanlığı’ndan alınıp yerine Naci Ağbal’ın getirilmesi, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albrak’ın görevinden istifa etmesi Merkez Bankası’nın rezervlerine de yaradı. Açıklanan Haftalık Para ve Banka İstatistikleri'ne göre toplam ve net rezevlerde artış meydana geldi

MERKEZ BANKASI REZERVLERİ BU HAFTA YÜKSELİŞTE
TCMB tarafından Haftalık Para ve Banka İstatistikleri yayımlandı.Yayımlanan rapora göre Merkez Bankası'nın net uluslararası rezervleri bir haftada 636 milyon dolar artış gösterdi. Son bir haftada yaşanan artışın ardından Merkez Bankası’nın net uluslararası rezervleri 19.568 milyar dolara çıkarken toplam rezervler ise 835 milyon dolar artarak 85 milyar 241 milyon dolar olarak açıklandı.


Geçtiğimiz hafta 6 Kasım itibariyle açıklanan Haftalık Para ve Banka İstatistikleri’ne göre TCMB'nin net uluslararası rezervleri 2.29 milyar dolar azalarak 18.93 milyar dolara gerilemişti.