YEREL
Giriş Tarihi : 28-08-2021 22:13   Güncelleme : 28-08-2021 22:13

Melih Gökçek'e suç duyurusu Dinozorlar başına dert açtı

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankapark hakkında hakkında yaptığı açıklamada zararın daha da artacağını açıkladı.

Melih Gökçek'e suç duyurusu Dinozorlar başına dert açtı

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankapark için bir kez daha suç duyurusunda bulunacaklarını belirtip, "Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankapark’ın maliyetinin 801 milyon dolar olarak açıklanması, buzdağının görünen yüzüdür. Muhtemel ki bu rakam daha da artacak. Ankapark başkentin kara deliğidir. Tabiri caizse belediyeciliğin yüz karasıdır" ifadelerini kullandı.

Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Gökçek eninde sonunda yargılanacaktır” açıklamasını yaptı. Candan’ın açıklaması şöyle:

"BU BİR BAŞLANGIÇ"
"Gökçek ile ilgili onlarca kez suç duyurusunda bulunduğumuz halde, tam 19 yıldır iktidar tarafından korunuyor ve soruşturma izni verilmiyordu. Yargıtay 4. Ceza Dairesi, 4 Nisan 2002 yılında Gökçek’i memuriyet vazifesine, yerine getirmediği gerekçesiyle 5 ay 35 gün hapis cezasına çarptırmıştı.


 "801 MİLYON DOLAR BUZ DAĞININ GÖRÜNEN YÜZÜ"
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankapark’ın maliyetinin 801 milyon dolar olarak açıklanması, buzdağının görünen yüzüdür. Muhtemel ki bu rakam daha da artacak. Ankapark projesi hazırlanırken, Koruma Kurulu üyelerini ABD’ye örnekleri incelemeye götürdüğü bütçe ve bunun gibi araştırma inceleme gibi belediyenin insan ve ekipman gücünün bütçeleri de eklendiğinde gerçek maliyet ortaya çıkacaktır. Ankapark Başkent’in kara deliğidir. Tabiri caizse belediyeciliğin yüz karasıdır. Gökçek Başkent’in bütçesini kurutmuştur. Devasa bir kamu zararı vardır ve Atatürk’ün şartlı bağışına ve vasiyetine ihanet edildiği ortadadır."