SİYASET
Giriş Tarihi : 16-04-2022 08:40

Mansur Yavaş AKP'lilere fena patladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi son oturumunda gergin anlar yaşandı. Başkan Mansur Yavaş, AKP grubunun belediyeden siyasi sebeplerle işçi atıldığına dair iddialarına çok sert tepki gösterdi.

Mansur Yavaş AKP'lilere fena patladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclisi’nde Başkan  Mansur Yavaş, 2021 yılı faaliyet raporunu sundu.

Belediyeden siyasi nedenlerle işten atılmaların olduğunu iddia edenlere tepki gösteren Yavaş, belediyeden çeşitli sebeplerden dolayı işten ayrılanlara ilişkin verileri paylaştı.

Yavaş’ın paylaştığı verilere göre toplam 3 bin 546 kişi ABB’den işten ayrıldı. 123 kişinin vefat ettiği ABB'den, istifa sebebiyle ayrılan 1412, fesih ile ayrılan 174, emeklilik sebebiyle ayrılan 1146, Disiplin Kurulu Kararı ile ayrılan 308, işin sona ermesi ile ayrılan 170, askerlik sebebiyle ayrılan 59 ve nakil sebebiyle ayrılan 124 kişi oldu.

YAVAŞ SERT ÇIKTI: "ATMADAN ATTI DİYEN ŞEREFSİZDİR"
Bu sırada iddialara sert sözlerle cevap veren Mansur Yavaş, AKP grubuna yönelik "En fazla gürültü koparılan şey. Meydan okuyoruz meydan! Siyaseten adam atıldı diyenlere. İkide bir çıkıp siyasi nedenlerle atıldı diyorsunuz. Atmadan attı diyen şerefsizdir…. İşte sonuç burada. Tweet attınız, altına 'Siyasi nedenlerle atılanlar yazsın' dediniz. Kaç kişi yazdı Allah aşkına? Kimsenin ekmeği ile oynamıyoruz. Alnının teriyle kazanan tüm personel parasını alıyor. Hayır bir de diğer belediyelerden atılanları gündeme getirin onlar insan değil mi?" ifadelerini kullandı.

AdminAdmin