SİYASET
Giriş Tarihi : 28-03-2021 19:47   Güncelleme : 28-03-2021 19:47

Kulisler hareketlendi! Hangi bakanın son toplantısı olacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Külliye'de toplanıyor. Salgın tedbirlerinin yeniden gündeme geleceği kabine toplantısı öncesinde kulisler yeniden hareketlendi. Hangi bakanın son toplantısı olacak?

Kulisler hareketlendi! Hangi bakanın son toplantısı olacak?

Türkiye'nin gözü kulağı yarın toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak olan kabinede hangi kararlar alınacak? Koronavirüs salgınında kısıtlamalar geri dönecek mi? Kabine saat kaçta toplanacak? Kabinede değişiklik olacak mı?

İşte detaylar...

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı 29 Mart Pazar günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Külliye’de toplanacak. Toplantının saat 15.30 civarında başlayacak. Kabine toplantısının bitmesinin ardından saat 20.00 sıralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kameralar karşısına geçerek toplantıda alınan kararları açıklaması bekleniyor.

KULİSLER HAREKETLENDİ BAZI BAKANLARIN SON TOPLANTISI OLABİLİR!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden Ak Parti'nin başkanı seçildiği 7. Olağan kongrenin ardından kabinede de değişiklik olacağına dair iddialar ortaya atılıyordu. Bu nedenle tüm gözler yeni bakan atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanı kararnamesinin yayınlanacağı Resmi Gazete'ye çevrilmişti. Henüz bir atama yapılmamışken, kulisler haftada bir olağan toplantısını yapan Cumhurbaşkanlığı kabinesinde 'revizyon' iddialarıyla yeniden hareketlendi. Kulislere göre yarın yapılacak Kabine toplantısının ardından kabinede de değişiklik yapılacak. Bu nedenle yarınki toplantı bazı bakanların son toplantısı olabilir.

SALGIN TEDBİRLERİ GERİ GELECEK Mİ?
Cumhurbaşkanlığı kabinesinde alınacak en önemli karar Yeni Tip Koronavirüs ( Kovid-19) salgınına ilişkin tedbirler olacak. Bilindiği gibi mart ayının başında kafe ve restoranlar açılmış, hafta sonu kısıtlamaları da kaldırılmıştı. 

O günden bu yana günlük vaka sayısı 30 bine dayanırken Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin 25 Martta toplanan Bilim Kurulu'nun kararlarını da görüşmesi bekleniyor. Masaya yatırılacak olan Bilim Kurulu kararlarının ardından, aşı tedariki ve aşılama çalışmaları, yerli aşı, tam normalleşmeye geçiş takvimi gibi konuların yanı sıra salgına ilişkin yeni tedbirler de gündeme gelebilir.

GÜNDEMDEKİ KRİTİK KONU EKONOMİ OLACAK!
Geçtiğimiz hafta sonu Merkez Bankası'nda aniden yaşanan Naci Ağbal değişikliği döviz kurlarının yeniden yükselmesine neden oldu. Yaşanan dalgalanmadan ekonominin nasıl çıkacağına ilişkin yeni yol haritasının da Cumhurbaşkanlığı kabinesinin tartışması bekleniyor.

Merkez Bankası'nda yaşanan görev değişikliğinin ardından döviz kurlarında yaşanan dalgalanmanın nasıl aşılacağının ve ekonomideki yeni yol haritasının masaya yatırılması bekleniyor.