SİYASET
Giriş Tarihi : 15-04-2022 16:15   Güncelleme : 15-04-2022 16:28

Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte İstanbul'da bir dizi incelemede bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye ( İBB) Başkanı  Ekrem İmamoğlu rehberliğinde kısa bir İstanbul turu yaparak, İBB'nin projelerini inceledi.

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyetin ilk durağı, Dudullu-Bostancı Metro Hattı'nın Kayışdağı İstasyonu oldu.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Pelin Alpkökin, Kayışdağı ve Mevlana İstasyonları arasında gerçekleştirilecek test sürüşü öncesinde Kılıçdaroğlu ile beraberindeki heyete yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Heyet, önceki İBB idaresinin yapımına 2016'da başlayıp, 2019 Mart'ında durma noktasına getirdiği, yeni İBB yönetiminin finansman sorununu çözüp, 10 Temmuz 2020'de yeniden yapımına başlattığı hatta test sürüşü gerçekleştirdi.


Kayışdağı ve Mevlana İstasyonları arasındaki 1,5 kilometrelik mesafe, başarıyla kat edildi.

Kılıçdaroğlu, Altay, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu, test sürüşünün ardından Mevlana İstasyonu'nunda metro inşaatı emekçileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

VATANDAŞTAN KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU'NA İLGİ
Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Çekmeköy Rahmi Demir Kent Ormanı'nda kısa bir yürüyüş yaptı.

Yürüyüş sırasında vatandaşlar Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'na yoğun ilgi gösterdi.

“TÜM ENGELELERİ AŞIP, HİZMET ETMENİN GÜZELLİĞİNİ YAŞIYORUZ”
Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve beraberlerindeki heyet İBB Miras ekipleri tarafından restorasyon işlemleri devam ettirilen Beykoz'daki tarihi Anadolu Hisarı'nı da ziyaret etti.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat tarafından bilgilendirilen heyet, Hisar'ın surlarında bir inceleme gezisi gerçekleştirdi.

Anadolu Hisarı Kalesi'nin önünde bulunan Anadolu Hisarı Namazgahı'nı da ziyaret eden Kılıçdaroğlu, gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:


 *İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptığı bazı çalışmaları alanda izledik. Bütün engellemelere rağmen, Belediye Başkanımız engelleri aşıp, İstanbullulara hizmet vermeye devam ediyor. Hepinizin huzurunda kendisini yürekten kutluyorum.

*Başarı, kendisinin bireysel başarısı değil, başarı İstanbul’un başarısı. Hizmet İstanbul'a veriliyor, İstanbullulara veriliyor.

*İstanbul’un ciddi bir tarihi dokusu var. Bu tarihi dokuyu ortaya çıkarmak için de olağanüstü çaba harcıyor.

*Orada da bazı engellemeler var. Ama ne olursa olsun, tüm engelleri aşıp İstanbullulara hizmet etmenin güzelliğini yaşıyoruz hep beraber. Ben de bu bahar gününde buna tanık oldum.

DENİZ TAKSİ İLE BOĞAZ TURU
Anadoluhisarı İskelesi yanından İstanbul Boğazı manzarası önünde fotoğraf çektiren heyet, Kandilli İskelesi'nden İBB iştiraki Şehir Hatları'na ait Deniz Taksi'ye bindi. Şehir Hatları Genel Müdür Sinem Dedetaş, heyeti Deniz Taksi uygulamasıyla ilgili bilgilendirdi. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve beraberindeki heyetin Boğaz turu,  Beşiktaş'ta son buldu.

AdminAdmin