SİYASET
Giriş Tarihi : 21-05-2020 20:48   Güncelleme : 21-05-2020 20:48

Karamollaoğlu'ndan çarpıcı sözler! Seçimlere müdahale edecekler

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sözcü TV yayınında Nevşin Mengü'nün sorularını cevapladı. Karamollaoğlu, "Seçimlere, oylara müdahale edecekler. Nasıl anlarsanız anlayın." dedi.

Karamollaoğlu'ndan çarpıcı sözler! Seçimlere müdahale edecekler

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sözcü TV’de “Nevşin Mengü İle Özel Haber” programının konuğu oldu. Karamollaoğlu, programda olası bir erken seçim, partisinin büyük yankı uyandıran birlik ve beraberlik konulu 19 Mayıs videosuna ilişkin de konuştu. Karamollaoğlu, eğer erken seçim olursa iktidarın seçimlere ve oylara müdahale edeceğini söyledi.

BUGÜNKÜ KANUNLARLA SEÇİME GİTMEK İSTEMİYORLAR
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Erken seçim olasılığı görüyor musunuz?” sorusuna, “Şu anda ben görmüyorum. Bir defa bir seçime gidilecekse iktidar ve MHP bugünkü kanunlarla seçime gitmek istemiyor. Seçmenin oyunu menfi etkileyecek bir takım adımlar atacaklar. Öyle usuller koyacaklar ki bundan sadece iktidar mensupları faydalanacaklar. Getirilen bu yeni kanun tekliflerinin hukukun üstünlüğünü korumak, seçimlerin daha sağlıklı yapılmasını sağlamak için yapıldığı kanaatinde değilim. Tam tersine üçkâğıtçılığa fırsat vermek için yapılan bir değişiklik olacak. Açıkça söylüyorum iktidarda bulunanlar bu müdahaleyi rahatlıkla yapabilecekler. Elektronik ortamda oy kullanma gibi konularda gündeme geliyor. Öyle bir şey olursa Türkiye’de iktidara gelen bir parti bir daha iktidardan gitmez.” dedi.

SEÇİMLERE, OYLARA MÜDAHALE EDECEKLER
Saadet lideri Karamollaoğlu, “İktidar oy mu çalacaksınız diyorsunuz?” sorusuna cevaben, “İfadeyi bu şekilde söylediğiniz şekilde kavga çıkıyor. Ben diyorum ki, seçimlere müdahale edecekler. Nasıl anlarsanız anlayın. Oylara müdahale edecekler. Çünkü geçmiş seçimlerde müdahale ettiler. Sandık başlarında insanlarımızı katlettiler.” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'DA, ANKARA'DA KOLAY KOLAY YAPAMAZSINIZ
Saadet Partisi adaylarının çekilmeleri için tehdit edildiğini ve sandıklara müdahale edildiğini hatırlatan Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunlar özellikle müdahaleye müsait olan ortamlarda yapılıyor. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’da ama buna rağmen de halk belli bir ölçüde direniyor. Siz bu müdahaleyi İstanbul’da, Ankara’da kolay kolay yapamazsınız.”
PARTİMİZİ ARAYIP MEMNUNİYETLERİ BİLDİRDİLER
Saadet Partisi’nin 19 Mayıs’ta siyasi parti liderlerini bir araya getirdiği video çalışmasıyla ilgili de konuşan Karamollaoğlu, “Mühim olanı hangi ortamda olursa olsun bir araya gelebilmektedir. En azından fikir teatisinde bulunmak havayı yumuşatır. Ben o konuşmamda geçen seneki 19 Mayıs’a da atıfta bulundum. Sayın Cumhurbaşkanı siyasi parti liderlerini davet etmişti toplantının sonunda da bir fotoğraf çektirmiştik. Güzel bir adımdı. Biz siyasi parti genel başkanları olarak birbirimizin düşmanı değiliz. Farklı fikirlerimiz var. Ülkenin problemlerini halletme konusunda farklı düşüncelerimiz var. Buna saygı gösterilirse ve bir araya gelinirse kesinlikle memleket için hayırlı olacağını düşünüyorum. Video sonrası farklı siyasi partilerden genel başkan yardımcılarımızı arayanlar olmuş. Memnun olduklarını bildirmişler.” ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ BÜTÜN TEKLİFLERE OLUMSUZ CEVAP VERİR
Karamollaoğlu, “İyi Parti’nin toplantı teklifini reddeden MHP, Saadet Partisi’nin bir araya gelelim teklifine nasıl bakıyor?” sorusuna, “Herhalde MHP, bütün tekliflere olumsuz cevap verir zannediyorum. Böyle bir kanaat oluştu. Sayın Bahçeli'nin, Erdoğan’ın dışında bir araya gelme düşüncesi, niyeti yok gibi. Son zamanlarda kendisine öz güvenin arttığına gibi bir intiba var ama genelde kamuoyunda teveccüh kaybediyorlar gibi bir intiba var.” şeklinde cevap verdi. 

LİDERLER BİR ARAYA GELİRSE YUMUŞAMA OLUR
Siyasi parti liderlerinin bu tarzdaki kriz dönemlerinde bir araya gelmesinin artık faydanın ötesinde ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Karamollaoğlu, “Parti liderleri bir araya gelirse kamuoyunda yumuşama meydana gelir. Biz aynı ülkede yaşıyoruz, birbirimizin kardeşiyiz. Bir araya gelmek, oturmak, konuşmak, fikir üretmek gayet normal bir şey.” değerlendirmesinde bulundu.