YEREL
Giriş Tarihi : 21-05-2020 10:08   Güncelleme : 21-05-2020 10:08

İzmir'deki camilerden Çav Bella hadsizliğine büyük tepki

İzmir’in çeşitli bölgelerindeki bazı camilerin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce ‘Çav Bella’ çalınması üzerine soruşturma başlatıldı.

İzmir'deki camilerden Çav Bella hadsizliğine büyük tepki

İzmir’de 20 Mayıs tarihinde yerel saatle 17.00 sıralarında kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemle ezan okunan Konak, Karşıyaka, Çiğli ve Buca ilçelerindeki bazı camilerinin minaresinden İtalyan partizan marşı olarak bilinen ‘Çav Bella’ şarkısı çalındı.

Sosyal medyadan CHP uzantılı bir adresten paylaşım yapılması sonrası bir çok siyasiden CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki çağrısı geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hesabını etiketleyerek, "Mübarek Ramazan ayının son günlerinde İzmir'de bazı camilerimize yapılan saldırılar aslında bir zihniyetin tezahürüdür. Bu ülkede ezan sesinden, sela sesinden rahatsızlık duyan güruha milletimiz ve özellikle İzmirli hemşerilerimiz hak ettikleri tepkiyi verecektir" dedi.

Hamza Dağ, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'e, "İki gün önce bir demecinizde 'Çav Bella benimle özdeleşti' demiştiniz. Bu milletin dini değerlerine karşı bu çirkin saldırıyı gerçekleştirenlere ve bu provokasyona sahip çıkan parti yöneticilerinize karşı bir duruşunuz olacak mı?" diye sordu.

CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir twitter hesabında yaptığı paylaşımlarla büyük tepki topladı.