YEREL
Giriş Tarihi : 21-12-2020 19:37   Güncelleme : 21-12-2020 19:37

İstanbul'un ne kadar suyu kaldı!

İstanbul'a su sağlayan barajların seviyelerinin gün geçtikçe azalması, kuraklık tehlikesini arttırıyor. İBB Başkanı İmamoğlu, "Ciddi bir su sorunuyla karşı karşıyayız" dedi.

İstanbul'un ne kadar suyu kaldı!

İstanbul'a su sağlayan barajlarda seviyeler gün geçtikçe düşüyor. Tüketimin bilinçsizce gerçekleşmesi İstanbul'da kuraklık riskini daha da arttırıyor. İstanbul'un ne kadar içme suyunun kaldığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ( İBB) Ekrem İmamoğlu açıkladı. İmamoğlu, "Ciddi bir su sorunuyla karşı karşıyayız" dedi.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (İSKİ) ziyarette bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, baraj doluluk oranları hakkında bilgi verdi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, ""Şehirlerimiz ciddi bir su sorunuyla karşı karşıya. İstanbul'da bunlardan birisi" dedi.

İmamoğlu şunları söyledi:

“Ülkemiz ne yazık ki kurak bir sezon geçiriyor. Bu kuraklığın neredeyse ikinci yılı diyebiliriz.

Geçen yıl da benzer bir kuraklığı yaşadık. Şehirlerimiz bu anlamda ciddi bir su sorunuyla karşı karşıya. İstanbul’da bunlardan birisi.

Acil konularla ilgili bir eylem planı çalışacağız bugün. Yakın zamanda İstanbulluların su sorunu vardır demiyoruz.

Şu anda arkadaşlarımızla süreci konuşacağız hem de İstanbullulara net bilgiler, kısa ve orta vadeli bilgiler aktaracağız.

Suyu en tasarruflu biçimde kullanmaları lazım.

Şu an aileler yoğun bir şekilde evlerde bunun da farkındayız ama ailelerin özenle dikkat etmelerini istirham ediyoruz.”

AdminAdmin