YEREL
Giriş Tarihi : 05-01-2021 21:25   Güncelleme : 05-01-2021 21:25

İstanbul'da su kesintisi hazırlığı! Satışlar patladı

İstanbul'un 30 saat sürecek su kesintisi nedeniyle birçok kişi su bidonu ve damacana alma telaşına düştü.

İstanbul'da su kesintisi hazırlığı! Satışlar patladı

İstanbul'un 6 ilçesinde 30 saat sürecek su kesintisi nedeniyle birçok kişi su bidonu ve damacana alma telaşına düştü.

İSKİ, Başakşehir Ispartakule mevki TCDD karayolu üst geçidi işi kapsamında Şahintepe-Esenyurt ana isale hattında zorunlu olarak deplase bağlantı çalışmaları nedeniyle Esenyurt, Başakşehir, Büyükçekmece, Avcılar, Arnavutköy ve Çatalca'da su kesintilerinin yaşanacağını açıkladı. Telaşa kapılan vatandaşlar, 30 saatlik su kesintisi için damacana almaya koştu. 

Açıklamaya göre; Bugün saat 21.00 ile 07 Ocak 2021 Perşembe günü saat 03.00 saatleri arasında 30 saat süreyle bu ilçelere su verilemeyecek.

Esenyurt’ta su kesileceğini haber alan vatandaşlar, evlerindeki kovalara su doldururken, bazıları ise market ve bakkallardan içme suyu aldı. Bir su bayisi satıcısı ise, gün içerisinde satışların tavan yaptığını söyledi.


 “3 TIR SU SATTIK, 5 TIR DAHA SİPARİŞ ETTİK”
Esenyurt Örnek Mahallesi’nde bir su satış bayisi işleten Gencay Papakçı,  “Esenyurt’ta satışlar patlama yaptı. Şu saate kadar saatimiz 3, 3 TIR  sattık 5 TIR da sipariş verdik. Firmadan TIR'lar  hareket etti. Bugün sular yetişmiyor. Gece yarısına kadar devam edecek satışlarımız. Gerekirse nöbetçi araç bırakacağız. Bir TIR'da 1296 su geliyor tonajı aşmaması için. Şu saate kadar 3900 – 4000’e yakın bidon su sattık. 1 tane alan 3 tane aldı. 3 tane alan 5 tane aldı. Şu aracımız 1 saat önce 100 bidon yükledi dağıtıma çıktı. Şu anda görüyorsunuz boş bidonları getirdi. Şimdi boşaltıp bir daha çıkacak. Normalde günde 1 servis ancak atardı bu araç, şimdi bu saate kadar 3’üncü servisi” diye konuştu.