FATİH HABERLERİ
Giriş Tarihi : 23-11-2020 19:08   Güncelleme : 23-11-2020 19:08

İmamoğlu'ndan korkutan koronavirüs açıklaması!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, katıldığı bir programda önceki gün İstanbul'da 186 kişinin "bulaşıcı hastalık" kaynaklı hayatını kaybettiğini açıkladı.

İmamoğlu'ndan korkutan koronavirüs açıklaması!

Gürpınar Su Ürünleri Hali'nde balıkçı esnafıyla  buluşan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs salgınına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı koronavirüs tablosunda Türkiye'de son 24 saatte 135 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediye ( İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, katıldığı programda dün sadece İstanbul'da 186 kişinin "bulaşıcı hastalık" kaynaklı hayatını kaybettiğini söyledi.

"Susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece." diyen Ekrem İmamoğlu, "defin sayımız, 450'lere doğru yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

SUSAYIM MI, YUTKUNAYIM MI?
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarının satır başları şu şekilde;

"Eğer pandemiyle ilgili bir daraltma yapıyorlarsa, ben, pandemiyle ilgili alınan her tedbire saygı duyuyorum; açık söyleyeyim. Buna siz de saygı duyun. Bu konuda benim dilimin kemiği yok. Çünkü ben konuşmazsam, ne yapacağım? Mecburum konuşmaya. Dün akşam, bulaşıcı hastalıktan İstanbul'daki vefat sayısı, 186. Ben şimdi ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece. Defin sayışımız, 450'lere doğru yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz. Normal Kasım ayında bizim definimiz, -Allah rahmet eylesin; bütün ölmüşlerimize rahmet diliyorum- İstanbul'da 202, 190, 180 kişidir. Şu anda 450'ye doğru gidiyor. Bu kadar zor durumdayız. Bunu bilin. Ama bu dediğinizde başka bir konu varsa, hangi ilçeyse iletin. Biz de o ilçelerle görüşelim. Ama pandemiyse konu, hepinizi Allah korusun. Ben de yaşadım. Ben de o hastalığı geçirdim. Dolayısıyla hiçbir haneye, o hastalık girmesin isterim. Lütfen siz de dikkat edin."