SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 23-03-2021 20:12   Güncelleme : 24-03-2021 19:46

Gazeteci Fatih Dadaşoğlu'na Saldırıya Her Kesimden Tepki Geldi

Gazeteci Fatih Dadaşoğlu bu sabah Namazı sonrasında Cami İmamı tarafından hem alı konuldu hem de saldırıya uğradı. Saldırıyı hafif sıyrıklarla atlattı.

Gazeteci Fatih Dadaşoğlu'na  Saldırıya Her Kesimden Tepki Geldi

 

Fatih Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmenimiz; Sabah Namazı sonrası işletmelerinin kapısının önünde, Cami İmamı Abdullah Mesut Sarı ve Diyanet Gençlik Merkezinde bulunan bir grup maganda tarafından saldırıya uğradı. Yaklaşık 10 dakika rehin alınan ve İmamın silahla tehdit etmesi üzerine kısa süreli bir gerginlik yaşandı, İmamın kapıyı kilitleyip izin vermemesi üzerine İmam ve Diyanet Gençlik Merkezinin saldırı ve sözlü tacizine uğrayan Dadaşoğlu; zorda olsa kapıyı açarak magandaların saldırısından kurtuldu.

Daha sonra işletmeye kadar takip eden imam ve adamları, işletmenin önünde arkadan saldırdılar,  Polisi araması üzerine Abdullah Mesut Sarı; '' Boşuna Polisi falan arama Müftü beyin yargıda ki adamı bunuda halleder diyerek, işletmenin anahtarını da ''GASP'' ederek olay yerinden uzaklaştılar.

Yaklaşık üç yıldır Başakşehir Müftüsü ve ekibinin saldırı ve İftiralaarı ile karşı karşıya kalan Dadaşoğlu; şu ana kadar soğuk kanlılığını koruduğunu ve sadece şahısların iftira ve yalanlarını yazmanın dışında bir eylemde bulunmamıştır.

Ülke insanına tarafsız haberleri ulaştıran Gazetecilere yapılan saldırıyı hiç bir şekilde kabul etmemiz mümkün değil, hele hele Din adına insanalara örnek olacak bu şehir magandalarının bu tür eylemlerine, TÜRK Milleti olarak hep birlikte tepki göstermeliyiz. Yayınlanan haberlerin belgeli ve birinci ağızdan yazılan haberlerdir. Özgür ve tarafsız basını susturmaya çalışan her kim olursa olsun boyun eğmeyeceğimizi bildirmek isteriz.

Genel Yayın Yönetmenimize yapılan bu ''alçakça'' saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Bu tür saldırıların bizleri daha da güçlendirdiği gibi, sesimizin daha gür çıktığının habercisidir. Gazeteciliğimizin geçmişinde her zaman Mazlumun, haklının yanında olarak Adaletten zerre kadar ayrılmadık. Haberi yazarken İnancımız ve Vicdanımızla yazıyoruz, hiç bir zaman nefsi davranmadık,  Fatih Haber Ajansı olarak, Genel Yayın Yönetmenimize yapılan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Türk yargısının bu tür şehir magandalarına gerekli cezayı vereceklerine inancımız tamdır. 

Fatih Haber Ajansı