YEREL
Giriş Tarihi : 11-10-2021 19:49   Güncelleme : 11-10-2021 20:29

Esenler Belediye Zabıta Ekipleri Pakistanlı Gençleri Sokağa Attı.

Esenler Belediyesi Zabıta ekipleri havaların yağışlı ve soğuk olmasına aldırmadan, çoğunluğu çocuklardan ve Gençlerden oluşan Pakistan uyruklu gençleri, ev olarak kiraladıkları iş hanından akşam saatlerinde sokağa attı.

Esenler Belediye Zabıta Ekipleri Pakistanlı Gençleri Sokağa Attı.

Oğuzhan Alperenin haberi

Esenler Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri yaşları 10 ile 25 yaş arası Pakistan uyruklu gençlerin barınma amaçlı kiraladıkları iş hanından Polis ve Zabıta ekiplerince sokağa atıldılar, Vatandaşların şaşkın bakışları arasında eşyaları 10 veya 15 yaşlarındaki çocuklara 3, kattan taşıtan ekipler vatandaşların yardım etmesinede engel oldmaya çalıştılar.

10 15 Yaşlarındaki çocukların karınlarının aç ve ayaklarının çıplak olduğu gören vatandaşlar, küçük çocuklara lahmacun ayran ikram ettiler.

Küçük bir çocuğun boynunu bükerek ''Biz gece nerede yatacağız'' sözü toplanan vatandaşları hüzne boğdu, Yaşları küçük olan çocukların zaman zaman ağlayarak eşyalarını taşıdıkları görüldü ve neden evlerinin boşalttıklarınına anlam veremediler. Mahalleliden yardım isteyenlerede zabıtalar tarafından engel olundu, hatta resim ve video çekmelerine müsade etmediler.

Pakistan uyruklu bu çocuklar kendilerine uzanacak bir şefkat elini bekliyorlar.

AdminAdmin