EKONOMİ
Giriş Tarihi : 21-04-2021 09:12   Güncelleme : 21-04-2021 09:12

Erdoğan’dan toplantıda 128 milyar doları Çıkın halka anlatın

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın, kaybolduğu iddia edilen 128 milyar dolarlık rezervi hakkında AK Parti’ye talimat verdiği iddia edildi.

Erdoğan’dan toplantıda 128 milyar doları Çıkın halka anlatın

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) kaybolduğu iddia edilen 128 milyar dolarlık rezervi hakkında AK Parti’ye talimat verdiğini söyledi.

Selvi, bugünkü köşe yazısında 128 milyar dolar ile ilgili tartışmaların siyasette tansiyonu yükselttiğini, buna karşılık Erdoğan’ın bu konuda rahat olduğunu söyledi.

Hürriyet yazarı, şöyle yazdı:

Çünkü Erdoğan, yapılan her işlemin kaydının tutulduğunu ve Merkez Bankası kaynaklarının gerektiği zamanda ve doğru bir şekilde kullanıldığını düşünüyor. Erdoğan’ın bu konuda kendine olan güveni tam diyorum ama o, bunun topluma doğru bir şekilde anlatılması gerektiğine inanıyor. O nedenle AK Parti MYK toplantısında, kurmaylarına, “Çıkın, anlatın, konuşun. Ne yapıldığını millete izah edin” talimatını veriyor. “Muhalefetin yalanlarını millete izah edin arkadaşlar” diyor.


 
Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda gelen her dalgayı göğüsleyen bir lider. Erdoğan’ın bugün AK Parti grubunda 128 milyar dolar konusunda ayrıntılı açıklamalar yapacağı söyleniyor. Erdoğan’ın hem işin ekonomik boyutunu anlatması hem de muhalefetin, “Buharlaştı, arka kapıdan birilerine satıldı” şeklindeki ithamlarına yanıt vermesi bekleniyor. Yine ne varsa Erdoğan’da var.