YEREL
Giriş Tarihi : 17-12-2020 10:26   Güncelleme : 17-12-2020 10:26

Emin Şirin: AKP hiçbir zaman hakiki bir başarıyı yakalayamadı!

Eski AK Parti milletvekili Emin Şirin, Korkusuz yazarı Ahmet Takan'a AKP'ye ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulunarak, "AKP hiçbir zaman hakiki bir başarıyı yakalayamadı!" dedi.

Emin Şirin: AKP hiçbir zaman hakiki bir başarıyı yakalayamadı!

Eski AK Parti milletvekili Emin Şirin'den çarpıcı AK Parti yorumu: Hiçbir zaman hakiki bir başarıyı yakalayamadı!

Korkusuz yazarı Ahmet Takan bugünkü köşe yazısında, AKP eski İstanbul Milletvekili Emin Şirin ile arasında geçen görüşmeyi kaleme aldı. 

HİÇBİR ZAMAN HAKİKİ BAŞARIYI YAKALAYAMADI
Emin Şirin eski partisine ilişkin, "Esasında Ak Parti iktidara geldiği günden beri sıcak para ve ucuz ithalatın yarattığı yalancı baharların haricinde 18 yıllık iktidarında hiçbir zaman hakiki bir başarıyı yakalayamadı. " değerlendirmesinde bulundu.

İşte Ahmet Takan'ın dikkat çeken bugünkü köşe yazısı;

Deneyimli siyasetçi Emin Şirin’in uzmanlık alanı olan ekonomiden de sorular yönelttim. Şirin, “Pandeminin de büyüttüğü bir ekonomik sıkıntı dönemindeyiz diyerek söze başlayıp şunları söyledi;

“Esasında Ak Parti iktidara geldiği günden beri sıcak para ve ucuz ithalatın yarattığı yalancı baharların haricinde 18 yıllık iktidarında hiçbir zaman hakiki bir başarıyı yakalayamadı. Ekonomik kalkınmamız için hukuk devleti olmamız, yüzde 8 yüzde 9’luk bir kalkınma hedefini gerçekleştirecek politikalar üretmemiz, her sene 1 milyondan fazla işsize yatırım yapabilmemiz lazım. Bu da hamasetle yapılacak iş değil. Tek adam rejimi ile de olacak iş değil. Günlük ufak tefek palyatif tedbirler hiçbir şekilde problemi ortadan kaldıracak çareler değil.”

Araya girdim, Şirin’e, esnaf için açılan yeni paketi sordum, “Ahmet bey bunu bana sorarak şaka mı yapıyorsunuz” diye cevap verince üstelemedim.

★ ★ ★

Siyasetçi ile söyleşide erken seçim sormamak olur mu?..

Emin Şirin’in bu soruya verdiği cevap;

“Bir süre önce beklemediğimi söylemiştim. Ancak, Biden’ın seçilmesi, iç politikada değişiklikler, Ak Parti ve MHP’ye küsen seçmenin oy verebilecek partilerin yavaş yavaş seçilebilirliklerini kazanması ve seçmen nezdinde ilgi uyandırmaya başlamaları erken seçimden ziyade bir baskın seçim ihtimalini gündeme getirdi.”