EKONOMİ
Giriş Tarihi : 24-10-2020 13:17   Güncelleme : 24-10-2020 13:17

Ekim ayı sosyal yardım ödemeleri başladı mı?

Ekim ayı sosyal yardım ödemelerinin başlayıp başlamadığını merak eden binlerce vatandaş Aile ve Çalışma Bakanı Selçuk'un açıklamalarını bekliyordu. Bakan Selçuk açıklama yaptı.

Ekim ayı sosyal yardım ödemeleri başladı mı?

Sosyal yardım alan binlerce vatandaş, Ekim ayı içerisinde yapılacak olan yardım ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Selçuk, ekim ayı sosyal yardım desteği ödemeleri hakkında açıklama yaptı.

99 MİLYON LİRA ÖDEME YAPILACAK
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 5 nakdi sosyal destek programı kapsamında ekim ayında 99 milyon lira ödeme yapacaklarını bildirdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Selçuk, ekim ayına ilişkin muhtaç asker aileleri ve çocuklarına, eşi vefat eden kadınlara ve öksüz/yetimlere yönelik sosyal yardım ödemelerinin bugün itibarıyla başlayacağını ve 28 Ekim'e kadar devam edeceğini belirtti.

ASKER AİLELERİNE DESTEK
Zorunlu askerlik hizmetini yürüten muhtaç er ve erbaşların ailelerine 2 aylık periyotlarla destek verdiklerini ifade eden Selçuk, 32 bin ihtiyaç sahibinin hesabına 25,8 milyon lira yatıracakları bilgisini verdi. Muhtaç asker çocuklarına yönelik yardım programı kapsamında aylık ödeme miktarını yüzde 50 artırdıklarına dikkati çeken Bakan Selçuk, bu kapsamda bu ay 2 bine yakın ihtiyaç sahibine 482 bin lira ödeme yapılacağını bildirdi.


 
EŞİ VEFAT EDENE YARDIM
Selçuk, eşi vefat eden yardıma muhtaç kadınların da yanında olduklarını aktararak, "90 bin ihtiyaç sahibi kadınımıza toplam 57,2 milyon TL destek sağlayacağız." açıklamasında bulundu. Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş 18 yaş altındaki çocuklar için destekte bulunduklarını belirten Selçuk, yaklaşık 41 bin öksüz ve yetim için 12 milyon lira ödeme yapacaklarını ifade etti.

KRONİK HASTALARA YARDIM YARIN
Kronik hastalığı olanlara da nakdi yardımda bulunduklarını hatırlatan Selçuk, bu kapsamda 2 bin ihtiyaç sahibine 3,2 milyon lira destek verileceğini kaydetti. Selçuk, kronik hastalık yardım ödemelerinin ise yarın itibarıyla başlayacağını duyurdu. Bakan Selçuk, "5 nakdi sosyal destek programımızla yaklaşık 99 milyon lira ödeme yapacağız." bilgisini paylaştı.