SAĞLIK
Giriş Tarihi : 22-12-2020 21:09   Güncelleme : 22-12-2020 21:09

DSÖ'den Kovid-19 mutasyonuna karşı acil toplantı çağrısı!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), İngiltere'de ortaya çıkan Kovid-19 mutasyonu için acil toplantı çağrısında bulundu.

DSÖ'den Kovid-19 mutasyonuna karşı acil toplantı çağrısı!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), İngiltere'de ortaya çıkan Kovid-19 mutasyonu için acil toplantı çağrısında bulundu. Yeni Kovid-19 mutasyonuyla mücadele stratejilerini değerlendirmek üzere alınan toplanma kararını DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge duyurdu.

DSÖ BİR ARAYA GELMELİ
Kluge, toplantı kararını duyurduktan sonra yaptığı açıklamada kısıtlayıcı tedbirlerin artırılmasını talep ettiklerini söyledi. Kluge, “Üye devletler olarak bulaşmayı azaltmak ve riskleri tartışmak üzere bir araya gelmeliyiz. Daha fazla bilgi sahibi olana kadar, salgını kontrol altına almak için seyahatleri kısıtlamak ihtiyatlı bir hareket olur. Temel malların tedarik zincirine ve temel ulaşım gereksinimlerine olanak sağlanmalıdır” dedi. Toplantının ne zaman gerçekleşeceği konusunda herhangi bir tarih verilmedi.

Cenevre merkezli DSÖ, pandeminin evriminin normal bir parçası olarak değerlendirdiği mutasyona uğramış yeni corona virüsü türüne karşı ciddi uyarılarda bulunulmaması gerektiğini belirtmiş ve İngiltere’yi bu türü tespit etmesinden dolayı övmüştü.