SİYASET
Giriş Tarihi : 01-05-2021 10:06   Güncelleme : 01-05-2021 10:06

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a sert sözler: Dine zarar verdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Karar TV'de gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a sert sözler: Dine zarar verdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Karar TV'de Taha Akyol ve Elif Çakır'ın konuğu olduğu pragramda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Davutoğlu, ABD Başkanı Joe Biden'ın sözde 1915 Ermeni olaylarını 'soykırım' olarak nitelemesi üzerinden önemli açıklamalar yaptı.

"ERDOĞAN'IN DERDİ BİDEN İLE ÇAY İÇMEK"
Davutoğlu, "ABD Başkanı'nın yaptığı açıklama, dünyada bir işaret fişeği gibi algılanır. Domino etkisi gibi, artık meşrulaşmış olur. Hele de tepki verilmemişse, ki vermediler. Nota bile verilmedi, büyükelçi çekilmedi. Erdoğan için tek bir şey var; tekrar oturup Biden ile bir çay içmek. Bu görüntüyü vermek için uğraşıyor. Benim içime sinmeyen şey bu" dedi.

AŞI KRİZİNE TEPKİ
Davutoğlu, Türkiye'nin koronavirüs salgınıyla mücadelede yaşadığı aşı krizine dair "Olay şu: Eğer Fahrettin Koca doğruyu söylüyor ve Cumhurbaşkanı kendi Bakanını tekzip edip, halk önünde küçük düşürüyorsa Fahrettin Koca kendisine saygısı varsa istifa eder. Kendisine saygısı olan biri bugün istifa ederdi" ifadesini kullandı.


 
"ERDOĞAN DİNE ZARAR VERDİ"
Erdoğan'ın dine zarar verdiğini söyleyen Davutoğlu, "Hiç tereddüt etmeyin, 28 Şubat'a bir daha Türkiye'yi kimse geri getiremez. Bunun garantisi Erdoğan değil. 28 Şubat ideolojisi tekrar hortladıysa, 28 Şubat'ın ideologlarını sistemde paye veren Erdoğan'dır. Yaptığı hatalarla insanları dinden maneviyattan soğutan Erdoğan'dır" şeklinde konuştu.