GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2020 19:52   Güncelleme : 09-12-2020 19:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan’a gidiyor

Azerbaycan 30 yıl sonra Dağlık Karabağ'ın Ermenistan işgalinden kurtarması, Zafer Geçit Töreni ile kutlanacak. Yarın Bakü'de gerçekleşecek olan törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'da katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan’a gidiyor

Azerbaycan, tarihi zafer için kutlamaya hazırlanıyor. 30 yıl sonra Dağlık Karabağ'ın Ermenistan işgalinden büyük bir zaferle kurtarılmasının ardından Azerbaycan Zafer Geçit Töreni düzenliyor. 10 Aralık Perşembe günü düzenlenecek olan törene Türk Askeri de katılacak. Dün gerçekleştirilen provalarda Türk askerinin geçiş töreninin Azerbaycan halkı büyük bir hayranlıkla izledi. Azerbaycan halkının kutlu zaferine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı açıklandı.

ERDOĞAN BUGÜN BAKÜ'YE GİDİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dağlık Karabağ zaferi için Bakü’de düzenlenecek Zafer Geçidi Töreni’ne katılmak üzere Azerbaycan’a gidiyor. Erdoğan, 2 gün sürecek Azerbaycan ziyareti için bugün Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan hareket edecek. Akşam saatlerinde Bakü’ye gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın düzenlenecek olan Zafer Geçit Töreni’ne katılacak.

ALİYEV İLE ATEŞKESİ GÖRÜŞECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mevkidaşı İlham Aliyev ile yapacağı görüşmede ateşkes sürecinin tüm detayları değerlendirmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlham Aliyev ile görüşmesinden önce bir dizi ziyaret gerçekleştirmesi planlanıyor. Bu ziyaretlerin arasında Haydar Aliyev’in kabri, Azerbaycan Şehitliği ve Türk Şehitliği var.  Zafer Geçit Töreni’ne katılacak olan Erdoğan, Aliyev ile baş başa ve heyetler arası görüşecek. Daha sonra Erdoğan ve Aliyev'in bir dizi anlaşmaya imza atması ve ortak basın toplantısı için kameraların karşısına geçmesi bekleniyor. Erdoğan, akşam yemeğinin ardından Türkiye’ye dönecek.