YEREL
Giriş Tarihi : 07-12-2020 18:21   Güncelleme : 07-12-2020 18:21

Borç krizi! Hanelerin doğalgazları kesiliyor!

Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın doğal gaz faturalarıyla ilgili soru önergesine Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından verilen cevap dikkat çekti:

Borç krizi! Hanelerin doğalgazları kesiliyor!

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın doğalgaz faturalarıyla ilgili soru önergesine cevap verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez  CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın doğalgaz faturalarıyla ilgili sorusuna karşılık olarak Türkiye genelinde eylül ayı sonu itibarıyla kesilen 128 milyon 809 bin 427 doğal gaz faturasından 592 bin 523'ünün vatandaşın ödeyemediğini duyururdu.

34 BİN 112 DOĞALGAZ KESİLDİ
Bakan Fatih Dönmez, yine eylül sonu itibariyle Bursa’da kesilen 5 milyon 414 bin 737 faturadan 34 bin 112’sinin ödenmediğini ve doğal gazlarının kesildiğini ifade ederken faturaların toplamda ne kadar olduğuna yönelik soruyu ise cevap vermedi.

"DOĞALGAZ GİDERLERİNİN DÜŞÜRÜLMESİ LAZIM"
Bakan Dönmez'in devaplarını değerlendiren Erkan Aydın, “Pandemi yasaklarının yeniden başlamasıyla evde kalma sürelerinin uzaması ve kış koşullarının giderek sertleşmesiyle artacak doğal gaz kullanımı vatandaşımızın borcunun üzerine borç ekleyecek. Bu vatandaşlarımız açısından sürdürülebilir değil. Hükümetin bir an önce doğalgaz giderlerini düşürmeye yönelik adımlar atması ve vatandaşlarımızın bu konudan doğan mağduriyetlerini gidermesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.