SİYASET
Giriş Tarihi : 29-04-2021 11:08   Güncelleme : 29-04-2021 11:11

Babacan'dan Erdoğan'a tepki:

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, koronavirüs aşısı tedariği konusundan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert tepki gösterdi

Babacan'dan Erdoğan'a tepki:

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, koronavirüs salgını kapsamında vatandaşlara vurulması beklenen aşılar konusunda sert eleştiride bulundu.

AKP hükümetinin pandemi sürecinde vatandaşlara ulaştırılması gerek aşılara dair plansız ve programsız olduğunu dile getiren Babacan, Twitter'dan yayımladığı videoda şu ifadeleri kullandı:

"Bu akşam ailecek iftar sofrasındayken iki ay boyunca aşı kıtlığı olacağını öğrendik. Bu aşı tedarik meselesi hükümetin ilk günden beri eline yüzüne bulaştırdığı bir konu. Plan yok, program yok, basiret yok, tedbir yok...Şöyle bir bakın yani: ilk günden beri aşı konusunda neler açıklandı neler yapıldı. Bu kabul edilebilir bir şey mi? Üstelik, 18 günlük kapanmaya gittik. Vatandaşlarımıza ekonomik destek de yok. Bu ne demek: kapanın ama açlığa mahkum olun. Aşı yok. Bu ne demek: ölüme mahkum olun. Ben buradan sayın Cumhurbaşkanına soruyorum bu milletin aşısı nerede. Bunun cevabını bekliyorum."