FATİH HABERLERİ
Giriş Tarihi : 01-01-2021 18:02   Güncelleme : 01-01-2021 18:02

Ayasofya'nın 'Felaket' listesinde olmasına Salih Turhan'dan tepki!

Ayasofya'nın açılışını bugün 'felaketler' listesinde zikreden Sözcü gazetesine AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan'dan tepki. Turhan, "Ayasofya'nın zincirlerden kurtulması şükür vesilesidir" dedi.

Ayasofya'nın 'Felaket' listesinde olmasına Salih Turhan'dan tepki!

Sözcü gazetesi büyük bir rezalete imza atarak, Ayasofya'nın ibadete açılmasını 2020 yılında yaşanan felaketler arasında gösterdi. Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Salih Turhan'dan tepki geldi. Turhan, Ayasofya'nın açılışını 'felaketler' arasında zikretmenin bu ülkeye yabancılıklarını gösterdiğini dile getirdi.

"AYASOFYA HER DAİM ŞÜKÜR VESİLESİDİR"
Gazete bugünkü birinci sayfasında 2020 yılında yaşanan felaketleri listelerdi. Büyük bir skandala imza atan gazete felaketler arasına  deprem, çığ ve  koronavirüs gibi olayların arasına Fethin Şanlı Sembolü Ayasofya'nın ibadete açılmasını da ekledi.

Gazete'nin haberine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren Salih Turhan, "Ayasofya'nın tekrardan müminler ile buluşmasını "felaketler" arasında zikretmek, bu toprakların mayasına ve ruhuna ne kadar yabancı olduklarını göstermeye kâfidir. Ayasofya'nın zincirlerinden kurtulması bizler için her daim bir şükür vesilesidir." ifadelerini kullandı.