SİYASET
Giriş Tarihi : 16-06-2021 09:42   Güncelleme : 16-06-2021 09:43

Anadolu Hareket Partisi resmen kuruldu

Uzun süredir Program ve Tüzük üzerinde titizlikle büyük bir ekip tarafından çalışılarak nihayet sona gelindi ve Ağustos ayı içerisinde Parti kuruluş evrakları İçişleri Bakanlığına müracaat edilerek siyasi hayatına başlayacak olan ''Anadolu Hareket Partisi'' Türk siyasi hayatında yerini alacak.

Anadolu Hareket Partisi resmen kuruldu

 Uzun süredir Program ve Tüzük üzerinde titizlikle büyük bir ekip tarafından çalışılarak nihayet sona gelindi ve Ağustos ayı içerisinde  Parti kuruluş evrakları İçişleri Bakanlığına müracaat edilerek siyasi hayatına başlayacak olan ''Anadolu Hareket Partisi'' Türk siyasi hayatında yerini alacak.

Partinin kurucular arasında ilginç isimlerin olması dikkat çekti, kurucular kurulu arasında hemen hemen her meslekten ve her kesimden birine rastlamak mümkün.

Anadolu Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı Gazeteci Televizyon programcısı Fatih Dadaşoğlu Partinin hakkında kısa bir değerlendirme yaptı Dadaşoğlu; '' Tüm Zaferler bir Seferle başlar'' sözünü hatırlarak, bu gün Sultan Alparslanın Anadoluyu Türklere Yurt ettiği bir gündeyiz, bu gün 26 Ağustos 1980 Muhsin Başkanın Türkiyeyi komünizmden kurtardığı bir gündür, ve bu gün Anadolu Hareket Partimizin kurulduğu bir gündür yani bu bir rastlantı değildir...

          Genel Başkan Dadaşoğlu; ''Her Zafer bir Seferle başlar''  sloganıyla, Büyük Türkiye için hedef 2071 çıktığımız bu kutlu yolda, kutlu dava için tüm yol arkadaşlarıma  en kalbi şükranlarımı arzederim,  bizim Allahtan başkasına eğilmeyeceğimizi ve Allahtan başkasına kul olmayacağımızı hiç bir kınayıcının kınamasını da ciddiye almayacağımızı bu nedenle biz hiç kimseyi şu veya bu partiye çağırmıyoruz. Anadolu Hareket Partisi olarak biz diyoruz ki '' Kelime-i Tevhidde birleşelim'' Yüce Allahın bizlere gönderdiğ ''Emaneti'' güneşin doğup battığı her yere ulaştıralım Adaleti Hz. Ömer gibi hayatımızda tatbik edelim,Devlet malına el uzatanın elini koparalım...Fakire yoksula kimsesizlere şefkat elimizi uzatalım, İslam Kardeşliğini aramızda tesisi edelim onun için bizim en belirgin sloganlarımızdan bir '' Yeter Milleti Aldatmayın Bir an önce Türk İslam Birliği'' yani ''Büyük Türkiye'yi İnşa edeceğiz'' bu vesile ile; Sultan Alparslanı Muhsin Yazıcıoğlunu ve tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.  İnşallah Partimizin görüşlerini ilerleyen günlerde daha geniş paylaşırız. Anadolu Hareket Partimiz Vatana Millete ve Alemi İslama hayırlara vesile olsun.