İSLAM DÜNYASI
Giriş Tarihi : 07-04-2021 20:30   Güncelleme : 07-04-2021 20:33

Alparslan Kuytul Hoca'dan Teravih Tepkisi

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul Hoca, koronavirüs salgını gerekçesiyle yaklaşan Ramazan ayında teravih namazlarının yasaklanmasına sert tepki gösterdi.

Alparslan Kuytul Hoca'dan Teravih Tepkisi

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul Hoca, koronavirüs salgını kapsamında yaklaşan Ramazan ayında teravih namazlarının yasaklanması nedeniyle AKP iktidarına ve Diyanet İşleri Başkanlığı'na sert tepki gösterdi.

Beş vakit namaz ile Cuma namazının serbest olduğunu ifade ederek mübarek Ramazan ayında teravih namazının camilerde kılınmasına yasak gelmesini sert dille eleştiren Kuytul, "Cuma namazı mesafeli bir şekilde kılınıyor mu? Kılınıyor. Beş vakit namaz da sosyal mesafeye uygun şekilde kılınıyor. Teravihe gelince ne oluyor? Bunun bir mantığı varsa söylesin. Bunun bir mantığı yok. Bu olsa olsa Ramazan'ın sönük geçmesini isteyen İslam düşmanların istediğini yapmaktır. İslam düşmanları Ramazan'ın sönük geçmesini istiyor, yavaş yavaş Ramazanı bitirmek istiyorlar.Teravihe izin vermeyenler fabrikaları kapatsınlar görelim, çarşı pazarı kapatsın görelim. İnsanlar uçakta yan yana oturuyor. Her tarafta yan yana oturuyorlar önce onları yasaklasınlar" dedi.


 DİYANET'E SERT İFADELER
Teravih namazının Ramazan'da yasaklanması üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tavrını tenkit eden Kuytul, "Diyanet'te cesaret olsaydı ve olması gerektiği kadar onur olsaydı olanları kabul etmezdi. Zaten camilerde mesafeli duruluyor ve camiye de maskeyle giriliyor. Fabrikalarda böyle değil, uçakta böyle değil, dolmuşta böyle değil pazarda böyle değil, mağazalarda böyle değil. Herkes her yerde bir arada duruyor ve Diyanet bunları söylemeliydi" ifadelerini kullandı.

"İSLAM DÜŞMANLARINA TESLİM OLMUŞ BİR HÜKÜMET VAR"
AKP kongrelerinin sosyal mesafe kurallarına uymadan yapıldığını dile getirerek teravih namazlarının yasaklanması üzerinden AKP'ye de sert sözler kullanan Kuytul, "Cumhurbaşkanı daha düne kadar salonları lebaleb dolduruyor da teravih neden yasaklanıyor. Ve Diyanet de olanlara tepki göstermediği için milletin değil devletin Diyaneti olduğunu gösterdi. Memur olduğunu ve devletin kulu kölesi olduğunu gösterdi. Allah'a bunun hesabını verecekler. Her şey serbest camiye gelince yasak oldu. Ve Diyanet Allah'a hesap verecek cesaretsizliklerinin hesabını verecekler. Teravih namazlarını yasaklıyorlar. İslam düşmanlarına teslim olmuş bir hükümet var. Bu sağlık için yapılmıyor, bu Ramazan'ın sönük geçmesi için yapılıyor. Herkes bunu böyle bilsin" diye konuştu.