SİYASET
Giriş Tarihi : 06-10-2021 21:46   Güncelleme : 06-10-2021 21:46

Akşener sözü Bahçeli'ye getirdi! Habertürk yayını apar topar kesti

İYİ Parti lideri Meral Akşener konuşmasında konuyu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "kebapçı teröristler" ifadesine getirince Habertürk'ün yayını apar topar kesmesi dikkat çekti.

Akşener sözü Bahçeli'ye getirdi! Habertürk yayını apar topar kesti

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'ndeki konuşmasında  barınamayan öğrenciler hakkında "Parklarda bankların üzerinde yatanlar... Bunlar öğrenci mi? Bunlar aynı Gezi'de olduğu gibi teröristler" ifadelerini kullanmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise dünkü Meclis Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, konuyu çok farklı bir yere getirerek, “Vatandaşın kesesine göz diken yağmacılardan da hesap soruluyor. Destekliyoruz, sonuna kadar gidilmesini istiyoruz. Fakat vatandaşlarımızın çabasını istismar edip, pireyi deve yapanlara da terörün acıklı maliyetini hatırlatmak görevimizdir. Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır" diye konuşmuştu. 

Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada bu iki konuya değinen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşene, "Her hafta, toplumumuzun yeni bir kesimi, terörist ilan edilir hale geldi. Çiftçimiz, esnafımız, üreticimiz, zaten bayağıdır, iktidarın terör listesinde. Yakın zamanda, marketler bu kategoriye alındı. Daha geçen hafta, barınamayan öğrencilerimiz terörist ilan edildi. Dün itibariyle de, kebapçılar terörist oldu" ifadelerini kullandı.


 
 Akşener'in bu ifadelerinin ardından Habertürk kanalının canlı verdiği yayını kesmesi dikkat çekti.  

Akşener, kürsüyü "hem kebapçı, hem de aspavacı bir kardeşimizi misafir ediyoruz" diyerek İbrahim Çetinkaya isimli vatandaşa bıraktı.

Çetinkaya konuşmasında, "Buyursunlar soframızda kebap yesinler, bölüşelim ama bölücü olmayalım" dedi.

Yayın bir süre sonra tekrar canlı verildi.