EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-01-2022 21:47   Güncelleme : 27-01-2022 21:47

Akaryakıta tarihin en büyük zammı geliyor

Rusya ve Ukrayna krizi her geçen gün derinleşiyor. Uzmanlara göre Rusya Ukrayna'ya saldıracağı takdirde akaryakıt fiyatları rekor kıracak.

Akaryakıta tarihin en büyük zammı geliyor

Doğu Avrupa'da kriz git gide yükseliyor. Rusya Ukrayna sınırına 170 bin kişilik ordu toplamış durumda. Ayrıca Rus özel güçleri Belarus'a da konuşlanmış durumda. Uzmanlara göre Rus ordusu her an Ukrayna'ya saldıra bilir.

RUSYA'YA KARŞI YAPTIRIM STRATEJİSİ
Amerika Birleşik Devletleri ise Rusya'yı Ukrayna'yı işgal etmekten caydırmak için yaptırımlarla tehdit ediyor. ABD Dışişleri Bakanı Antoni Blinken yaptığı son açıklamada ''Rusya, Ukrayna'ya saldırırsa 18 farklı ekonomik ambargo projesi uygulamaya koyarız'' dedi. ABD Biden ise daha önce yaptığı açıklamada ''Putin, Ukrayna'ya saldırırsa Rusya ekonomisi çöker'' ifadelerini kullanmıştı.

ATİLLA YEŞİLADA'DAN UYARI
Ekonomist Atilla Yeşilada da yaptığı son değerlendirmede ''Rusya, Ukrayna'yasaldırırsa Brent petrol 100 doları aşar'' dedi. Bilindiği üzere bugün Brent petrol 80 dolar bandında olası bir saldırıda uzmanlara göre petrol fiyatları 20 dolar civarında zamlanır. Bu da akaryakıt özellikle benzin fiyatlarının yükselmesine neden olur.

AdminAdmin