YEREL
Giriş Tarihi : 28-11-2020 19:33   Güncelleme : 28-11-2020 19:33

AK Partili vekil: Kriz yok iş beğenmiyorlar

Kriz olmadığını iddia ederek, kendilerine 'yandım, bittim, işsizim, açım' diye gelenler olduğunu, iş beğenmediklerini öne süren AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, ilginç açıklamalar bulundu

AK Partili vekil: Kriz yok iş beğenmiyorlar

Türkiye'deki ekonomik kriz ve işsizlikle ilgili tartışmalı açıklamalarda bulunan  AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya merkezli yayın yapan Kanal 42'deki programda konuştu.

Sorgun, "Ekonomide problem yok diyemeyiz. Türkiye’de bir kriz yok. Tarihin en yüksek konut alımını yaptık. Sıfır araç alımı için 3 ay 6 ay sonrasına vatandaşa gün veriliyor” dedi.

Diyarbakır Valisi Karaloğlu’nun “Mesele işsizlik değil, iş beğenmemezliktir” çıkışına destek veren Sorgun, kendilerine 'yandım, bittim, işsizim, açım' diye gelenler olduğunu, iş beğenmediklerini öne sürdü. 

İşsizlik ile ilgili kendisine yöneltilen bir soruyu da yanıtlayan Sorgun, “Çocukluğumuzu bir kenara bırakalım. 50 yıldır cemiyetin içindeyiz. Konya’da sanayiye gidiyorum. Sanayici ‘Eğer Suriyeliler olmazsa sanayi bitti’ diyor. Ağır iş kollarında çalışanların çoğu nereli? Suriyeliler. Köylere gidiyoruz, ‘Afganlılar olmazsa, köylerde çoban yok’ diyorlar. Bize ‘yandım, bittim, işsizim, açım’ diye gelenler oluyor. Bir işadamını arıyorum. ‘Birisini göndereceğim’ diyorum, hemen gönder diyorlar. Bize iş için gelenler sonra ‘belediye olmaz mı, hastane olmaz mı diyor’ Bu iş beğenmeme. Bizim zihniyet olarak bir değişim yaşamamız gerekiyor. ‘Ben asla tulum giyemem’ diyorlar. Ne yapacaksınız? ‘08.00-17.00 çalışacağım, cumartesi-pazar tatil olacak, önümde internet açık olacak’ anlayışı var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok.” ifadelerini kullandı.