SİYASET
Giriş Tarihi : 07-05-2021 19:09   Güncelleme : 07-05-2021 19:09

AK Parti'den açıklama: Yalan üretim merkezi animasyonu neden silindi?

AK Parti, 5 Mayıs’ta Twitter hesabından CHP'yi eleştirdiği ‘Yalan Üretim Merkezi’ başlıklı animasyonu paylaşımını sosyal medya hesaplarından sildi. Hamza Dağ silinen tweetin gerekçesini açıkladı.

AK Parti'den açıklama: Yalan üretim merkezi animasyonu neden silindi?

AK Parti Genel Merkezi tarafından sosyal medya platformu Twitter hesabından 5 Mayıs’ta paylaştığı ve CHP'yi hedef aldığı ‘Yalan Üretim Merkezi’ isimli animasyonu videoyu sildi.


AK Parti 7. Olağan Kongresi sonrası Tanıtım ve Medyadan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Hamza Dağ'dan silinen tweet hakkında açıklama geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya platformu Twitter hesabından, "Siyasette seviyeli muhalefetin oluşması için AK Parti olarak bir adım attık. Siyasette yalanın ulaştığı boyuta dikkat çektik. Maksat hasıl oldu. Bundan sonrasında da bilgi ve belgeye dayalı, seviyenin korunduğu, aziz milletimize sadece gerçeklerle konuşacakları bir zemin istiyoruz. Çünkü biz sadece gerçeklerle konuşuyoruz." ifadelerini paylaştı. 

SİLMEMİZİ İSTİYORLAR, ŞAKA GİBİ TWEETİNİ DE SİLDİLER
"İzlerken kudurdukları videoyu silmemizi istiyorlar. Şaka gibi" diyen AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı videoyu silmeyeceklerini söylediği tweetini de sildi.