SİYASET
Giriş Tarihi : 11-10-2021 20:29   Güncelleme : 11-10-2021 20:35

AK Parti'de kılıçlar çekildi! Hedef Hulusi Akar mı?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen'in başında olduğu AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı'ndan çok konuşulacak bir çıkış geldi.

AK Parti'de kılıçlar çekildi! Hedef Hulusi Akar mı?

AK Parti Başkan Yardımcısı GENAR Araştırma Şirketi'nin sahibi Mustafa Şen'in başında olduğu AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı'nın hedefinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve  ORC Araştırma var.

YERDEN YER VURULDU
AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"AK PARTİ olarak ORC isimli şirkete yaptırdığımız hiçbir araştırma yoktur. AK PARTİ olarak, bilimsel yeterlilik seviyesinde ve bilimsel etik ilkeler çerçevesinde görmediğimiz kurumlarla çalışmamak prensibimizdir."

Kamuoyunun dikkatine:

AK PARTİ olarak ORC isimli şirkete yaptırdığımız hiçbir araştırma yoktur. AK PARTİ olarak, bilimsel yeterlilik seviyesinde ve bilimsel etik ilkeler çerçevesinde görmediğimiz kurumlarla çalışmamak prensibimizdir.

ÇOK KONUŞULACAK ZAMANLAMA
Odatv'de yer alan habere göre, AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı'nın yaptığı açıklamanın, gazeteci Nevşin Mengü'nün ORC Araştırma Başkanı Mehmet Pösteki ile yaptığı görüşmeyi kaleme almasının ardından gelmesi dikkatlerden kaçmadı. Pösteki, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın 2023’te aday olmak istememesi ya da olmaması durumunda yerine AK Parti kulislerinde öne çıkan ismin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar olduğunu öne sürmüştü.

İLETİŞİMİ İŞARET ETTİ
Mengü yazısının devamında anket sonuçlarını ve Pösteki’nin görüşlerini şöyle aktardı: 

“ORC Başkanı Pösteki AKP oylarındaki erimeyi, öncelikle iletişim stratejisinin yanlışlığına bağlıyor. 5 Temmuz 2016 darbe girişimi sırasında öldürülen AKP iletişim strateji Erol Olçok dönemini hatırlatıyor. AKP’nin tek sonunu iletişim stratejisi mi? Emin değilim. Pösteki, Erdoğan’ın çevresindeki dar çevrenin gerçek haberleri ve olan biteni Erdoğan’dan sakladığı onu yanlış yönlendirdiği görüşünde. ‘Erdoğan iyi çevresi kötü’ görüşünün ötesinde, tarihte her saraya çıkan/kapanan (saraya çıkınca kapanmak da kaçınılmaz oluyor) liderin aynı sonuçla karşı karşıya kaldığını görüyoruz.”

AdminAdmin