MAGAZİN
Giriş Tarihi : 17-03-2021 12:00   Güncelleme : 17-03-2021 21:12

Ahmet Gülesin Adalet bunun neresinde.?!?

Cuma günleri Camilerden Allah rızası için toplanan yardım paralarını; Başakşehir Müftülüğünde çalışanların bazıları birinci derece akrabalarını FAKİR/YOKSUL göstererek, yardım almışlar, kendilerine 500TL Vatandaşlara 25 TL'lik BİM çeki hani Adalet.?!?

Ahmet Gülesin Adalet bunun neresinde.?!?

Fatih Dadşoğlu/İstanbul

Başakşehir Müftülüğünde çalışan bazı şahıslar Cuma günü Camilerden toplanan yardım parlarını, birinci derecede yakınlarını  ''YOKSUL/FAKİR'' göstererek yardım aldıkları ortaya çıktı. Haber merkezimize ulaşan haberlere göre; Müftülük çalışanları 2014 yılında kendilerine 500TL  ve Yoksul Vatandaşlarımıza ise 25 TL'lik BİM çeki dağıtılmış.

Cuma günleri tüm Camilerde İmamlar  Hutbenin sonunda Nahl suresi 90. Ayetin Meali ile  Hutbeyi bitiriyorlar, Ne buyuroy Rabbimiz.!!!.

''Şüphesiz ki Allah, size adaleti, iyilik yapmayı ve yakınlara bakmayı emreder; hayasızlıktan, fenalıktan ve azgınlıktan nehyeder. Öğüt almanız için size böyle öğüt verir.''

Aklıma gelmedi değil acaba bu Ayetin hükmü gereceği bu şahıslar da en yakın akrabalarına yardım etmişlerdir diye düşündüm. En doğrusunu Allah bilir. 

BELGE NO: 41/1

 

Yukarıda yayınladığımız belgeye göre;  Sayın Hatice Gülesin Hanımefendi, Ahmet Gülesin'in eşi oluyor eğer yanlış istihbrat aldıysak Allah'a sığınırıız,  Ahmet Gülesin ve müftülük çalışanları  birinci derece yakınları için 500TL aldıkları ve Vatandaşa 25 TL 'lik BİM çeki dağıttıkları, 25 TL'lik BİM çeklerininde adı geçen şahıslardan bazılarına verilmediği iddiaları var. Doğrusunu Allah bilir.

Haber Merkezimize ulaşan İddialara göre; cevap bekleyen sorular

Sayın  Ahmet Gülesin; 

*- Sayın Ahmet Gülesin; Makbuzdan da anlaşıldığı üzere; birinci derecede yakınınız için yardım baş vurusu yapıp ve yardımı aldığınız anlaşılmaktadır, Niçin size 500 TL  Fakir Fukaraya 25 TL'lik BİM çeki verildi.? 

*- Sayın Ahmet Gülesin; Memuriyete kaç yılında ve Nerede başladınız.? İmtihana nerede girdiniz ve kaç puan aldınız.?

*-  657'ye tabi Devlet memurumusunuz, Diyanet Vakıf çalışanımısınız.?

*- 657'ye tabi Devlet memuru çalıştığı kurumdan her ne ad aldında olursa olsun menfaat temin edemez hükmü vardır bu konuda ki cevabınızı bekliyoruz.

*- Eğer Diyanet Vakıf çalışanı iseniz, Başakşehir Müftülüğünde yaptığınız soruşturmalardan nasıl emin olabiliriz.?!?

Soruşturmasını yaptığınız bazı bilgiler
1- Başakşehir Müftülüğüne giren hırsız sadece soruşturma bilgisayarının çaldığı iddiası var bu bilgi doğrumudur.? veya Müftülükten başka neler çalındı.?
2- Aynı hırsız Mehmet Akif Ersoy Cami Derneğine de girip, para ile dernek makbuzlarının çalındığı iddia edilmektedir, hırsızlık sonrası derneğin kapatılıp, yeniden bir dernek kurulduğu iddialarının açıklanması
3- Başakşehirde bir Camide izinsiz para toplandığını toplanan paranın Camiden çalındığını, bu soruşturmanın nasıl yürütüldüğünü ve Savcılığa sevk edilmeden kapatıldığı iddiaları var bu konunun ayrıntılı bilgisinin paylaşılmasını
4- Bir İmamın görevden alındığı iddiaları var (!!!)hangi suçtan görevden alındığının bilgisinin paylaşılmasını